نمایشگاه کشاورزی FIMA، یکی دیگر از نمایشگاه های تجاری و بین المللی در کشور اسپانیا می باشد که در زمینه معرفی انواع تکنولوژی های کشاورزی به خریداران این حوزه، فعالیت می کند.

معرفی نمایشگاه کشاورزی FIMA

کشاورزی و دامپروری، دو صنعت حیاتی در سراسر جهان به شمار می آیند که امروزه با وجود پیشرفت علم و روی کار آمدن تکنولوژی های جدید، دستخوش تغییرات گسترده ای شده اند. یکی از عوامل مهم در پیشرفت صنعت کشاورزی، استفاده از تجهیزات نوین و متنوع می باشد که با هدف بهره وری بیشتر محصولات کشاورزی ابداع شده اند. برای این که امروزه کشاورزان و متخصصان سراسر جهان بتوانند از جدید ترین امکانات و تکنولوژی های صنعت کشاورزی اطلاع پیدا کرده و از آنها استفاده کنند، نمایشگاه های متنوعی با همین موضوع در کشور های مختلف برگزار می شود.

نمایشگاه کشاورزی FIMA یکی از شناخته شده ترین نمایشگاه های صنعت کشاورزی به حساب می آید که هر ساله به میزبانی کشور اسپانیا برگزار خواهد شد. باید بدانید که نمایشگاه کشاورزی FIMA برای ایران نیز اهمیت بسیار بالایی دارد، زیرا که به عنوان یک اتاق مشترک تجاری بین ایران و اسپانیا به حساب می آید. این نمایشگاه علاوه بر ایران، میزبان سایر کشور های جهان برای ارائه تجهیزات جدید خود و معرفی آن ها به کشاورزان خواهد بود.

اهداف برگزاری نمایشگاه کشاورزی FIMA

اهداف درونی نمایشگاه کشاورزی FIMA را می توان یکی از اصلی ترین مزیت های شرکت در این نمایشگاه اختصاصی عنوان کرد. امروزه در نمایشگاه کشاورزی اسپانیا اهداف گوناگونی دنبال می شوند که می توان اصلی ترین و مهم ترین آن را معرفی ماشین آلات و تجهیزات کشاورزی دانست. در واقع این نمایشگاه به صورت اختصاصی برای انواع تجهیزات کشاورزی در مراحل مختلف شخم زنی، کاشت، آبیاری و برداشت محصولات برگزار می شود تا متخصصان کشور های مختلف بتوانند با جدید ترین تکنولوژی صنعت کشاورزی آشنا شوند.

علاوه بر این امروزه برگزاری این نمایشگاه هدف جدیدی را دنبال می کند که می تواند به رونق اقتصادی و تجاری کشور های جهانی کمک کند. این نمایشگاه بستری برای معرفی انواع کالا های مربوطه و همچنین معرفی شرکت ها و برند های جهانی، که در زمینه تولید محصولات کشاورزی و تجهیزات آن فعالیت می کنند، به خریداران می باشد. این امر موجب شده تا همواره این نمایشگاه به عنوان بستری برای واردات و صادرات شناخته شود و تاثیر چشمگیری در رونق تجارت کشور ها داشته باشد.

موضوعات کنفرانس های نمایشگاه FIMA

به طور کلی نمایشگاه کشاورزی FIMA از دو بخش تشکیل شده است. نخستین بخش این نمایشگاه به غرفه های ارائه دهنده تجهیزات و محصولات کشاورزی تعلق دارد که توسط نمایندگی کشور های مختلف رزرو می شود. قسمت بعدی این نمایشگاه مربوط به برگزاری انواع کنفرانس ها و همایش های صنعت کشاورزی می باشد که موضوعات مختلفی در آن ها مورد بحث قرار می گیرد.

همان طور که عنوان شد در این نمایشگاه تجهیزات کشاورزی از اساسی ترین موضوعات مورد بحث خواهد بود که با توجه به افزایش روز افزون تکنولوژی، هر ساله ماشین آلات جدیدی وارد صنعت کشاورزی خواهند شد و در این نمایشگاه، متخصصان و کشاورزان به طور کامل با عملکرد آن ها آشنا می شوند. معرفی کامل انواع دانه ها و شرایط پرورش و کاشت آن ها در مناطق مختلف گرمسیری و سردسیری، از دیگر موضوعات مهم مورد بحث در کنگره های نمایشگاه FIMA به حساب می آید.

تجهیزات نمایشگاه FIMA

تجهیزاتی که در نمایشگاه کشاورزی FIMA ارائه می شوند، در واقع آخرین و جدید ترین ماشین آلات کشاورزی به حساب می آیند. انواع تراکتور های برقی که امروزه تاثیر چشمگیری در بهینه سازی انرژی دارند، به عنوان مهم ترین تجهیزات معرفی شده در این نمایشگاه شناخته می شوند. این نمایشگاه همچنین به انواع تجهیزات مربوط به آبیاری بهینه دانه های کاشته شده نیز می پردازد.

امروزه با توجه به اهمیت بالای فضای سبز در مناطق مختلف شهری، بسیاری از شرکت های جهانی سیستم ها و تاسیسات مهم برای ایجاد فضای سبز را نیز در این نمایشگاه به خریداران معرفی می کنند. سیستم شناخته شده بیوگاز، ماشین آلات مربوط به شخم زنی و کاشت خودکار دانه ها و … از سایر تجهیزات مهم به حساب می آیند که در نمایشگاه FIMA از آن ها رونمایی خواهد شد و بازدید کنندگان می توانند به طور مستقیم آن ها را از تولید کنندگان، خریداری نمایند.

بازدید کنندگان نمایشگاه کشاورزی اسپانیا

نمایشگاه کشاورزی FIMA از نمایشگاه های اختصاصی برای کشاورزان و فعالین حوزه کشاورزی می باشد که ورود عموم مردم بدون داشتن کارت فعالیت در صنعت کشاورزی به این نمایشگاه امکان پذیر نخواهد بود. به بیانی دیگر می توان گفت که این نمایشگاه بستری برای ملاقات شرکت های تولید کننده و عرضه کننده محصولات کشاورزی با خریداران این حوزه می باشد. این نمایشگاه یک نمایشگاه جهانی به حساب می آید و در حال حاضر ۱۴۲ کشور به عنوان اعضای این نمایشگاه شناخته می شوند که سالانه بازدید کنندگان خود را به کشور اسپانیا روانه می سازند.

این نمایشگاه همچنین میزبان نمایندگان بین المللی خواهد بود و گفته می شود که بیش از ۳۰۰ گروه نماینده مختلف از کشور های توسعه یافته در آن حضور پیدا می کنند. از آن جایی که امروزه صنعت دامپروری نیز به عنوان مکملی برای صنعت کشاورزی شناخته می شود، دامپروران و دامداران نیز از دیگر بازدید کنندگان نمایشگاه انحصاری FIMA به حساب می آیند و می توانند در این نمایشگاه به معرفی انواع فراورده های دامی و تکنولوژی های چندگانه مربوط به دامپروری بپردازند.

تصویر 5

زمان برگزاری دوره جدید نمایشگاه کشاورزی

نمایشگاه کشاورزی FIMA از مهم ترین نمایشگاه های صنعت کشاورزی به حساب می آید که هر سال در کشور اسپانیا برگزار می شد. اما متاسفانه در دو سال اخیر به دلیل شروع چشمگیر کووید ۱۹ برگزاری این نمایشگاه به مدت ۲ سال متوقف گردید. با این حال مدیریت برگزار کننده این نمایشگاه تاریخ جدیدی را برای آن در نظر گرفته تا کشاورزان و کارشناسان مربوطه بتوانند مانند سال های گذشته از مزیت های بالای این نمایشگاه بهره مند شوند.

دوره جدید این نمایشگاه در تاریخ ۲۶ الی ۳۰ آوریل 2022 برگزار خواهد شد که مصادف با تاریخ ۶ الی ۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ می باشد. این نمایشگاه تنها به مدت محدود ۳ روزه میزبان بازدید کنندگان از کشور های سراسر جهان می باشد که البته بازدید کنندگان تنها با رزرو قبلی و ثبت نام، می توانند در سالن اصلی این نمایشگاه گرد هم آیند.

نحوه شرکت در نمایشگاه کشاورزی اسپانیا

برای حضور در نمایشگاه کشاورزی FIMA باید ابتدا از طریق سایت FIMA نسبت به ثبت نام اقدام فرمایید که مهلت ثبت نام این دوره تنها تا ۲۵ اسفند ۱۴۰۰ بود. پس از پرداخت هزینه ای معادل 1270 یورو برای هر نفر و همچنین اسکن مدارک مورد نیاز از جمله گواهی اشتغال در امورات کشاورزی، می توانید ثبت نام خود را به عنوان بازدید کننده به سرانجام برسانید. رزرو غرفه برای ارائه محصولات نیز از طریق سایت عنوان شده انجام می گیرد. لازم به ذکر است که با توجه به اتاق مشترک ایران و اسپانیا، متخصصان و شهروندان ایرانی که عضوی از این اتاق تجاری باشند، می توانند در هنگام ثبت نام از تخفیف ۱۰ درصدی برخوردار شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *