آیا اطلاعاتی درباره سفارت انگلیس در تهران دارید؟ اگر بخواهیم تعریفی جامع و کلی از سفارت داشته باشیم باید بگوییم سفارت نمایندگی دائم و یا موقت یک کشور در کشوری دیگر می‌ باشد و مکانی برای استقرار و سکونت افرادی که در سفارت مشغول به فعالیت هستند، می‌ باشد. از جمله سفارت‌ های مهم و قدیمی که سابقه حضوری طولانی در کشور را دارد می‌ توان سفارت انگلیس را نام برد.

از اصلی‌ ترین و مهمترین کارهایی که در سفارت انجام می‌ شود تعیین وقت سفارت انگلیس و صدور ویزا برای کشور مورد نظر می‌ باشد. در واقع اجازه ورود و سفر به کشورهای مورد نظر در سفارت آنها صادر می شود . در ادامه اطلاعاتی در خصوص سفارت کشور انگلستان در تهران در اختیار شما قرار خواهیم داد.

سفارت انگلیس

سفارت انگلیس در ایران

سفارت انگلستان در ایران و شهر تهران قرار دارد و سفارت رسمی دولت بریتانیا و ایرلند شمالی در ایران می‌ باشد. یکی از ملزومات برای سفر به کشورهای خارجی دریافت اجازه ورود به آن کشور یا همان ویزای کشور مورد نظر است. و دریافت ویزا تنها از طریق سفارت آن کشور امکان پذیر می‌ باشد.

سفارت انگلستان نیز در ایران وظیفه صدور روادید برای سفر به این کشور را برعهده دارد و افرادی که قصد سفر به این کشور را دارند با دریافت ویزای انگلستان از طریق سفارت این کشور می‌ توانند به راحتی به کشور انگلستان سفر کنند. سفارت انگلستان تنها نمایندگی قانونی و رسمی این کشور در خاک ایران است و شما در صورت بروز هر مشکل و یا سوالی در خصوص مسائل سفر به این کشور می توانید به سفارت بریتانیا مراجعه نمایید و ابهامات و مسائل پیش آمده را برطرف کنید .

آیا سفارت انگلیس در ایران دایر می‌باشد؟

همانطور که اشاره‌ داشتیم سفارت انگلیس در تهران چندین بار بسته و مجدد بازگشایی شده است. در حال حاضر سفارت انگلیس در تهران دایر است و مشغول به فعالیت می‌ باشد. آخرین باری که سفارت انگلستان در ایران تعطیل شد سال 2011 بود که در پی اتفاقات رخ داده این سفارت برای مدتی هیچ گونه فعالیتی در داخل کشور نداشت.و مسافران بریتانیا برای دریافت وقت سفارت و ویزای این کشور باید به کشورهای همسایه سفر می‌ کردند که این امر خود مشکلات فراوانی را به همراه داشت.

برای رفع این مشکلات سفارت انگلیس تصمیم گرفت شرکتی را به نام VFS global تاسیس کند تا نمایندگی رسمی دولت بریتانیا در ایران باشد و تمامی امور مربوط به دریافت ویزا توسط این شرکت انجام شود. در حال حاضر دریافت وقت سفارت انگلستان از سوی این شرکت به راحتی از طریق سیستم امکان پذیر است و صدور انواع ویزای توریستی، تحصیلی و تجاری توسط شرکت VFS امکان پذیر می‌ باشد.

آیا سفارت انگلیس در ایران دایر می‌باشد

مکان سفارت انگلیس در تهران:

سفارت انگلیس در تهران، خیابان فردوسی، شماره 198 واقع شده است. شما برای انجام امور مرتبط با سفارت انگلیس می‌توانید به آدرسی که اشاره شد مراجعه کنید و یا از طریق شماره تلفن سفارت اطلاعات مورد نیاز خود را کسب نمایید. شماره تلفن سفارت انگلیس در تهران 64052000 می‌باشد.

کدپستی: ۹۱۱۴۴-۱۱۳۱۶ نیز متعلق به سفارت انگلستان در تهران می باشد .

نشانی کارگزار سفارت: تهران، میدان آرژانتین، خیابان الوند، خیابان (بیست و هفتم) راشل کوری، پلاک ۱۱، طبقه اول می باشد.

روزهای کاری سفارت یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 7:30 صبح تا 2:30 بعد از ظهر است و در این زمان تمامی خدمات لازم به مراجعه کنندگان سفارت بریتانیا ارائه می‌ شود.

تاریخچه فعالیت سفارت انگلیس در تهران:

کشور انگلستان جزو اولین کشورهایی است که در ایران دارای سفارت بود و هیئتی از نمایندگان این کشور برای صدور روادید به مسافران در ایران فعالیت داشته‌ اند. طبق اسناد و مدارک موجود برای اولین بار نمایندگان این کشور در سال 1200 خورشیدی در تهران در مکانی به نام باغ الچی در منطقه قلهک تهران مستقر و مشغول به فعالیت شدند و برای مدت زمان 40 سال در این مکان مستقر بودند و بعد از آن به دلیل شرایط نامساعد بهداشتی این مکان را ترک کردند و به محلی جدیدی واقع در خیابان فردوسی منتقل شدند و سفارت انگلستان همچنان در این مکان قرار دارد.

طی این سال‌ ها سفارت انگلستان برای چندین بار به دلایل اختلافات سیاسی با ایران تعطیل شد و دوباره بعد از گذشت مدتی بازگشایی شد. آخرین بار در سال 1394 و به دنبال توافق هسته‌ ای سفارت بریتانیا در ایران دوباره بازگشایی شد و فعالیت خود را شروع کرد و همچنان مشغول به فعالیت و ارائه خدمات به علاقمندان و مسافران سفر به کشور انگلستان می‌ باشد. اما این باغ و سفارت اولیه همچنان تحت تملک این کشور است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *