سفارت رومانی هم مثل سایر کنسولگری ها نمایندگی موقت یا دائم در کشور رومانی است که محل حضور و اقامت سفیران و به طور واضح تر نمایندگان دولت های خارجی در رومانی و یا هر کشوری است. دیپلماسی بین المللی ایجاب می کند هر کشور سفیران و یا نمایندگانی در کشورهایی که ارتباطات تجاری سیاسی و فرهنگی با آن دارد، داشته باشد. سفارت رومانی نیز از این قاعده مستثنی نیست. به طور کلی امور دیپلماتیک و کارهای مربوط به مهاجران و صدور ویزا را بر عهده دارد و در هر بخش به صورت مجزا نمایندگانی برای رسیدگی و بررسی کار می کنند.

سفارت رومانی در ایران

سفارت رومانی در ایران

با توجه به حضور و مهاجرت اتباع کشور رومانی و کشور مقصد به هر دلیلی (تحصیلی؛ بازدید موقت و تجارت و اقامت کوتاه مدت و بلند مدت )ممکن است افراد را درگیر چالش ها و مسائلی کند و یا برای مهاجرت و یا امور حقوقی نیاز به کمک دیپلماتیک داشته باشند، برای مناسبات و رسیدگی به امور افراد لازم است کارهایی مربوط به ویزا و اقامت بر عهده اداره یا ساختاری دارای قدرت از سوی کشور مبدا باشد. بخشی از کارهایی که سفارت رومانی انجام می دهد همین موارد است.

با تعیین وقت قبلی مدارک افراد را دریافت می کند و مسائل مربوط به آن را رفع می نماید، سفارت رومانی مانند سایر سفارت ها مدارک افراد را برای تایید ویزا از طریق اینترنتی و یا حضوری دریافت می کند و برای تصمیم گیری در زمینه های مختلف و اعلام تصمیم قطعی در مورد ویزا زمانی را برای مراجع معلوم می کند.

وظایف سفارت رومانی

نمایندگان دیپلمات دولت رومانی در سفارت انتقال دهنده پیام دولت خود به دولت مذکور می باشند و متقابلا پیام رومانی را به دولت ما منتقل می نمایند. یکی از وظایف مهم سفیران رومانی این است که اتفاقات و رویدادهای مهم اقتصادی؛ بین المللی و سیاسی و هر رخداد مهم دیگری را به اطلاع رومانی می رساند و تعهد نامه ها و دیدارهای مختلف را بین کشور ما و رومانی به درخواست سران کشورها سازماندهی می کنند. همچنین برای مناسبات اقتصادی و فرهنگی اقدامات گسترده ای انجام می دهد.

در عین حال که سفارت مسئولیت اتباع رومانی را بر عهده دارد تا برای سفر و اقامت آنها در کشور خود و کشور ما تمهیداتی بیندیشید و همواره در تلاش برای سهولت این موارد است؛ سفیر نظامی بین دولت ما و دولت رومانی نیز محسوب می شود و مسئولیت تجارت تسلیحاتی و تبادلات نظامی که ضرورت و شرایط اقتضا می کند را بر عهده دارد. سایر امور مربوط به مهاجرین نیز بر عهده نمایندگانی است که سفارت مشخص می کند. برخی از سفارت خانه ها این امور را جدا می کنند و به بخشی با نام کنسولگری واگذار می نمایند.

وظایف سفارت رومانی

تعیین وقت در سفارت رومانی چگونه است

بخشی از کار سفارت رومانی بررسی درخواست هایی برای ویزای است این سفارت به صورت اینترنتی درخواست ها را دریافت می کند و 15 تا 45 روز زمان می برد تا مدارک را بررسی نماید و نتیجه نهایی را اعلام کند. شما برای ثبت درخواست ویزای رومانی می توانید با کارشناسان ما تماس داشته باشید.

برای ثبت نام برای ویزا و یا وقت ملاقات با نمایندگان لازم است یک حساب کاربری در پورتال سفارت رومانی ایجاد نمایید و اطلاعاتی که از شما خواسته شده است را ثبت نمایید. اغلب برای درخواست هایی مثل درخواست ویزا و تعیین وقت لازم است تصویر و کپی مدارک خود را در پورتال سفارت آپلود کنید.

رومانی عضو شینگن است ولی برای اینکه به نتیجه دلخواه برسید در ارسال مدارک دقت نمایید. آنها پرونده های ناقص را حتی بررسی نخواهند کرد. برای ارسال مدارک نزد سفارت رومانی شناسنامه شما باید ترجمه شود و گواهی های لازمه را داشته باشید. دقت کنید سفارت برای انواع ویزاها زمان مشخصی را مد نظر دارد با عنوان مثال اقامت کوتاه مدت؛ گردشگری و ماموریت های کاری رسمی و مسابقات ورزشی و بشر دوستانه در زمان کوتاهتری بررسی می شوند.

ناگفته هایی در مورد سفارت رومانی

هر فردی می تواند شخصا اقدام به گرفتن وقت سفارت رومانی نماید اما موفقیت آن زیاد نخواهد بود. آدرس و شماره تماس سفارت رومانی در پورتال آن ذکر شده است و اشخاص می توانند به این صورت نیز در صورت بروز مشکلات فوری با سفارت تماس بگیرند اما برقراری ارتباط سخت است.

این موضوع که زمان کمی برای گرفتن ویزا و ارتباط با سفارت دارید ارتباطی به سفارت ندارد زیرا روزانه افراد زیادی در نوبت برای تعیین وقت سفارت و یا دریافت ویزا و یا راهنمایی گرفتن از نمایندگان هستند. این سفارت نیز وقت فوری  تعیین می کند؛ اما هزینه آن زیاد است. رومانی یکی از کشورهای جنوب اروپای شرقی محسوب می شود که مناسباتی شبیه مناسبات سایر سفارتخانه ها دارد و طبق وقت قبلی که برای شما تعیین می کند به درخواست شما رسیدگی می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *