سفارت پرتغال، یکی از چند سفارتی است که در کشور ایران برای انجام امور اخذ ویزا و کنسولگری مردم در نظر گرفته شده است. کشور پرتغال کشوری زیبا و جذاب در جنوب قاره اروپا است که گردشگران زیادی در ایران علاقه مند به دیدن جاذبه های زیبا و دیدنی این کشور هستند.

گردشگران برای سفر به پرتغال نیازمند به اخذ ویزا هستند که برای دریافت آن باید از سفارت پرتغال وقت مصاحبه بگیرند، تا بتوانند اقدام به اخذ ویزای گردشگری این کشور نمایند. علاوه بر این افراد برای دریافت ویزاهای دیگر مانند، ویزای تحصیلی، ویزای تجاری و… نیز مستلزم به دریافت وقت از سفارت پرتغال هستند.

در این مقاله قوانین مرتبط با تعیین وقت و همچنین تاثیر دعوتنامه در روند وقت مصاحبه و همچنین دریافت ویزا مورد بررسی قرار گرفته است.

سفارت پرتغال

سفارت پرتغال در ایران

سفارت پرتغال در ایران یکی از نمایندگی های کشور پرتغال (یکی از کشور های زیبای جنوب اروپا) در کشور ایران است. این سفارتخانه در شهر تهران واقع شده و آدرس آن، تهران، دروس، خیابان هدایت، کوچه روزبه و پلاک 16 است و کسانی که بخواهند به طور حضوری به این سفارت مراجعه کنند باید در روزهای دوشنبه تا پنجشنبه بین ساعات 9 تا 14 به آدرس گفته شده بروند.

آن دسته از افرادی که قصد برقراری تماس تلفنی با سفارتخانه پرتغال در شهر تهران را دارند، می توانند با شماره 22764060 تماس حاصل نمایند .

قوانین مرتبط با وقت سفارت پرتغال

برای بهره مندی از خدمات هر سفارتخانه ای دریافت وقت سفارت اولین گام است و هر سفارتخانه برای دادن وقت قوانین و شرایط خاص خود را دارد. برای دریافت وقت سفارت پرتغال، بعد از درخواست تعیین وقت 1 ایمیل به متقاضی به فرستاده می شود که در آن اطلاعات ساعت و روز مصاحبه وجود دارد.

متقاضی باید سر ساعت گفته شده به سفارت مراجعه کند و در صورت تاخیر و غیبت مجدداً باید وقت دیگری را درخواست نماید. به طور کلی هدف از تعیین وقت، رسیدگی به امور ویزای پرتغال است و تاخیر در زمان حضور مصاحبه باعث به عقب افتادن دریافت ویزا می شود.

قوانین مرتبط با ویزای پرتغال

برای دریافت ویزای تفریحی کشور پرتغال به ویژه در زمان ها و فصل هایی که تعداد گردشگران به کشور پرتغال افزایش می یابد، باید چندین ماه زودتر برای دریافت وقت سفارت اقدام کرد. بعد از اینکه متقاضیان وقت سفارت را تعیین کردند باید در زمان تحویل مدارک صداقت را کاملاً رعایت نمایند و از دادن مدارک جعلی خودداری نمایند، چرا که ممکن است عواقب جبران ناپذیری را در پی داشته باشد و حتی ممکن است افراد همیشه از گرفتن وقت سفارت و همچنین ویزای کشور پرتغال و حتی دیگر کشور ها محروم شوند.

همچنین بعد از تعیین وقت سفارت و در زمان مصاحبه حضوری بهتر است افراد لباس مناسبي را به تن کنند و هیچ گونه استرسی نداشته باشند و به تمامی سوالات به طور کوتاه پاسخ دهند تا مصاحبه کننده در خواست ویزای آن ها را رد نکند تا روند دریافت ویزای آنها با تاخیر مواجه شود و مجبور شوند، مدت زمان زیادی وقت خود را صرف آن نمایند.

قوانین مرتبط با وقت در سفارت پرتغال

دعوتنامه چه تاثیری در تعین وقت سفارت کشور پرتغال دار؟

اگر افرادی دارای دعوتنامه از بستگان خود در کشور پرتغال باشند، باعث می شود که روند دریافت وقت سفارت و در نتیجه دریافت ویزای آن ها خیلی سریع تر انجام شود. نکته مهم در دریافت دعوتنامه این است که تاریخ مندرج در آن باید دقیقاً با تاریخ وقت سفارت تطابق داشته باشد، به دلیل آنکه اگر در زمان مصاحبه در سفارت تاریخ دعوتنامه گذشته باشد دیگر اعتباری نخواهد داشت و دریافت ویزا روند عادی خود را طی خواهد کرد.

ساعت کاری سفارت خانه پرتغال در تهران

سفارت پرتغال در تهران در روز های یک شنبه تا پنج شنبه از ساعت 9 صبح تا 2 بعد از ظهر باز است و متقاضیان برای انجام امور خود می توانند در این روزها و ساعات به سفارت پرتغال مراجعه نمایند.

افرادی که قصد تحویل مدارک به سفارت را دارند باید در جریان باشد که ساعات 12 تا 12:30 برای این کار در نظر گرفته شده است و در خارج از این زمان به امور آنها رسیدگی نخواهد شد و در صورت عدم حضور به موقع باید در روزهای دیگر در ساعات 12 تا 12:30 دوباره مراجعه نمایند و مدارک خود را تحویل دهند.

کشور پرتغال سفارتخانه های زیادی در سراسر دنیا دارد که سفارت ایران یکی از سفارتخانه های این کشور در خارج از مرز های کشور پرتغال است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *