سفارت مجارستان تمامی شرایط فرد متقاضی را بررسی نموده و پس از دریافت کامل مدارک مربوطه ویزای درخواستی را در اختیار متقاضی قرار می دهد. در داخل سفارت بخش های مختلفی فعالیت می کنند که هر یک وظایف خاصی داشته و به امور متفاوت رسیدگی می نمایند. در ادامه توضیحات کامل تری درباره سفارت کشور مجارستان در تهران ارائه کرده ایم.

سفارت مجارستان

سفارت مجارستان در ایران

چنانچه قصد سفر به کشور مجارستان داشته باشید ابتدا باید مراحل قانونی آن را طی کرده سپس اقدامات لازم را انجام دهید. یکی از مهمترین مراحل قانونی جهت سفر به مجارستان داشتن ویزا می باشد که بدون ویزا اجازه خروج از کشور صادر نخواهد شد. مرکزی که اقدام به ارائه ویزای مجارستان می نماید سفارت کشور مجارستان می باشد که پس از بررسی دقیق ویژگی ها و همچنین مشخصات دقیق متقاضی اجازه سفر را صادر می نماید.

در این سفارت می توانید تمامی سوالات خود را از مسئولین جویا شوید چرا که مسئولین سفارت به دلیل شناخت کاملی که دارند می توانند بهترین راهنمایی را ارائه داده و شما را در مسیر درست هدایت نمایند. سفارت مجارستان از دو بخش حقوقی و کنسولگری تشکیل شده است که بخش حقوقی به بررسی میزان هزینه ها و بخش کنسولگری شرایط فرد را می سنجد. کشور مجارستان یکی از گردشگر پذیر ترین کشور های اتحادیه اروپا می باشد که هرساله توجه گردشگران بسیاری را به خود جلب می نماید. دسترسی به سفارت راحت بوده و در مدت زمان کمی می توانید به آن دسترسی داشته باشید.

آدرس سفارت مجارستان

همانطور که در بخش قبل نیز به آن اشاره کردیم سفارت مجارستان در آدرس بسیار قابل دسترسی قرار گرفته که به دسترسی به آن سهولت بخشیده است. سفارت کشور مجارستان در پایتخت ایران یعنی تهران، دروس، واقع در میدان هدایت، خیابان شادلو و پلاک 16 قرار گرفته است. لازم به ذکر است که قبل از مراجعه به این مرکز حتما باید وقت قبلی گرفته باشید که در بخش های بعدی به صورت مفصل به توضیح آن پرداخته ایم. همچنین می توانید از طریق تماس تلفنی نیز با سفارت ارتباط برقرار نمایید که شماره تلفن های آن ۲۲۵۵۰۴۵۲ و ۲۲۵۵۰۴۶۰ می باشد.

لازم به ذکر که معمولا پس از اتمام ساعات اداری پاسخگو سوالات خواهند بود و قبل از ساعات امکان پاسخ دادن وجود نخواهد داشت. از طریق تماس تلفنی می توانید اطلاعات مورد نیاز خود را کسب نمایید. همچنین می توانید از طریق شماره ۲۲۵۵۰۵۰۳ مدارک خود را فکس نموده و به سفارت مجارستان تحویل دهید. لازم به ذکر است که تعیین وقت سفارت مجارستان از طریق تماس تلفنی امکان پذیر نمی باشد که می توانید با شماره های ذکر شده تماس گرفته و نسبت به تعیین وقت اقدام نمایید. لازم به ذکر است که حتما باید در وقت اداری با این مرکز تماس بگیرید.

آدرس سفارت مجارستان

انواع ویزا سفارت مجارستان

در سفارت کشور مجارستان تمامی خدمات مربوط به اخذ ویزای این کشور اعم از هرگونه ویزایی ارائه می شود. از جمله ویزاهای سفارت کشور مجارستان ویزای تجاری می باشد که برای اخذ این ویزا داشتن سرمایه کافی یکی از مهمترین مولفه ها خواهد بود. بیشترین متقاضی در سفارت به ویزای توریستی مجارستان تعلق دارد که معمولا بخش مربوط به آن شلوغ ترین بخش در سفارت خواهد بود. در سفارت مجارستان شما را از شرایط و مدارک مورد نیاز سفر توریستی مطلع کرده و می توانید با ارائه اسناد مربوطه نسبت به اخذ وقت سفارت اقدام نمایید.

یکی دیگر از انواع ویزای مجارستان ویزای شرکت در کنفرانس های کاری و اداری می باشد که باید این امر اثبات شده باشد. معمولا هزینه این روش بنا به دلیل کاری بودن هزینه کمتری نیز خواهد داشت. ویزای تحصیلی مجارستان نیز از جمله ویزاهای پر مخاطب می باشد چراکه دانشگاه های این کشور رتبه بالایی داشته و از بهترین ها محسوب می شوند. ویزای ورزشی و ملاقات با بستگان از انواع دیگر ویزا های ارائه شده در سفارت کشور مجارستان می باشد.

وقت سفارت مجارستان

همانطور که می دانید جهت مراجعه به سفارت داشتن وقت قبلی از جمله مهمترین موارد می باشد. چنانچه وقت قبلی نداشته باشید امکان بررسی پرونده شما وجود نخواهد داشت. چنانچه می خواهید ویزای کوتاه مدت دریافت نمایید باید از طریق کارگزار سفارت اقدام نمایید اما برای اخذ وقت قبلی برای اقامت دائم باید حتما با این مرکز تماس تلفنی داشته باشید. لازم به ذکر است که تعیین وقت ممکن است پس از 6 تا 8 ماه پس از درخواست بوده باشد چرا که این سفارت از جمله پر ازدحام ترین سفارت ها می باشد. پس از اینکه بررسی های لازم در موعد انجام شد پس از 21 روز کاری می توانید ویزای خود را تحویل بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *