اگر نیاز دارید اطلاعاتی در مورد نشانی و آدرس سفارت فرانسه در ایران، ساعات و روزهای کاری این سفارت و همچنین روزهای تعطیل کاری آن به دست آورید، مطالعه ی این مقاله می تواند تمامی اطلاعات مورد نیاز در این باره را در اختیار شما قرار دهد.

علاوه بر این قصد داریم در این مقاله با بخش های گوناگون سفارت فرانسه نیز آشنا شویم. سفارت خانه فرانسه همانند دیگر سفارتخانه های خارجی دایر شده در کشور، به عنوان نمایندگی رسمی کشور فرانسه در انجام تمامی امور مربوطه فعالیت می کند.

سفارت فرانسه

درباره سفارت کشور فرانسه

بخش های کاری سفارت خانه فرانسه به چهار بخش کلی تقسیم بندی می گردد که هر فرد پس از مراجعه به این سفارت می تواند امورات خود را در یکی از این بخش ها دنبال کند. بخش سیاسی که مسئولیت دنبال کردن تحولات سیاسی میان کشور فرانسه و دیگر کشورها را دارد به عنوان اولین بخش شناخته می شود. بخش کنسولی به عنوان دومین بخش مسئولیت های گوناگونی از جمله صدور روادید و انجام امور فرانسویان خارج از این کشور را بر عهده دارد. به طور مثال اگر یک فرانسوی بخواهد در انتخابات کشور خود شرکت کند، باید به این بخش جهت رأی دادن مراجعه کند.

همچنین اتباع غیر فرانسوی جهت سفر به فرانسه می بایست از طریق شعبه کنسولی سفارت خانه فرانسه اقدام به دریافت مجوزهای لازم کنند. در بخش همکاری های فرهنگی این سفارت خانه، شناساندن فرهنگ و آیین مردم فرانسه به مردمان کشور میزبان سفارت خانه دنبال می گردد و کارکنان آن اقدم به ترغیب مردم جهت بازدید از این کشور با انواع روش های مختلف می کنند. آخرین بخش موجود در سفارت خانه فرانسه بخش اقتصادی این مجموعه است که در جهت برقراری ارتباط های اقتصادی و بازرگانی میان دو کشور فعالیت می کند.

درباره سفارت فرانسه

اطلاعات سفارت کشور فرانسه

مسئولیت سیاسی سفارت خانه فرانسه بر عهده ی یک سفیر تعیین شده توسط مسئولین سیاسی کشور فرانسه می باشد و این فرد با تقدیم استوارنامه ی خود به مسئولین کشور میزبان سفارت می تواند اقدامات خود را انجام دهد. در هر بخش از سفارت خانه فرانسه نیز مسئولیت بر عهده ی فردی مشخص است. فرانسه تقریباً در تمامی کشورهای ناحیه خاورمیانه از جمله ایران سفارت خانه دارد.

مسئولین این سفارت خانه با راه اندازی یک وب سایت رسمی در درون هر یک از این کشورها با دو زبان فرانسوی و زبان رسمی مردمان کشور میزبان به افراد خدمات دهی می کند. به طور مثال افراد با مراجعه به این وب سایت می توانند آدرس دقیق محل سفارت خانه فرانسه در شهر های مختلف به همراه راه های ارتباطی با این مجموعه را مشاهده کنند.

همچنین روزهای تعطیل کاری مجموعه ی سفارت خانه در هر سال میلادی و مسئولین هر بخش در این وب سایت قابل مشاهده است. در ایران نیز این وب سایت با دو زبان فارسی و فرانسه قابل دستیابی است و افراد می توانند با مراجعه به آن امورات خود به مانند تعیین وقت سفارت فرانسه را به راحتی پیگیری کنند.

سفارت فرانسه در ایران

سفارت خانه فرانسه در ایران قدمتی چندین ساله دارد و سالهاست که فرانسوی ها در ایران یک شعبه کنسولی دارند. حتی عکسی مربوط به 150 سال پیش از این سفارتخانه در ایران موجود است. در حال حاضر سفارت خانه فرانسه در ایران در شهر تهران و خیابان نوفل لوشاتو قرار دارد. ایرانیان جهت انجام تمامی امورات مختلف خود می توانند به این مکان در روزهای غیر تعطیل رسمی هر ساله مراجعه کنند.

البته باید توجه داشت که سفارت خانه فرانسه در ایران در روزهای 25 دسامبر (تولد حضرت مسیح)، اول ژانویه (آغاز سال میلادی)، 30 مه (عروج حضرت مسیح)، 15 اوت (عروج حضرت مریم) و 11 نوامبر (آتش بس جنگ جهانی اول) علاوه بر تعطیلات رسمی مطابق با تقویم کشور همانند تاسوعا، عاشورا، روز ملی شدن صنعت نفت و … تعطیل است. تاریخ دقیق روزهای تعطیل سفارت خانه فرانسه در ایران مطابق با تقویم شمسی و میلادی در وب سایت این سفارت مشخص شده است.

سفارت فرانسه در ایران

اطلاعات تماس و آدرس سفارتخانه فرانسه

ساده ترین راه جهت مراجعه به سفارت خانه فرانسه در تهران، رفتن به میدان فردوسی این شهر است. جهت این کار می توانید از مترو میدان فردوسی و خطوط بی آر تی بهره ببرید. خیابان نوفل لوشاتو تا میدان فردوسی تنها پنج تا ده دقیقه پیاده روی دارد. پس از مراجعه به خیابان نوفل لوشاتو به پلاک 64-66 مراجعه کنید.

شماره تماس سفارت کشور فرانسه نیز 64094000 می باشد که با پیش شماره 021 تهران می توانید به آن زنگ بزنید. جهت ارسال فکس به سفارت خانه فرانسه در تهران نیز می توانید از شماره های 64094093 و 64094094 استفاده کنید. سفارت خانه فرانسه در تهران از روز یکشنبه تا پنجشنبه هر هفته به جز روزهای تعطیل مابین ساعات 7:30 صبح تا 20:00 مشغول به خدمات دهی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *