کشور دانمارک، کشوری پادشاهی است که در بخش مالی قاره اروپا واقع شده است. این شکور سفارتخانه های زیادی را در سراسر دنیا دارد که کشور ایران هم جزء کشور هایی است که سفارت این کشور در آن واقع شده است. سفارت دانمارک در تهران قرار دارد که سفارت رسمی این کشور در خاک جمهوری اسلامی ایران است. ساعات کاری این سفارت خانه برای انجام امور مربوط به اخذ ویزا و کنسولگری روزهای دوشنبه تا پنجشنبه در ساعاتی بین 9 تا 12 است. در این مقاله تاریخچه سفارتخانه دانمارک، قوانین مربوط به تعیین وقت توسط این سفارتخانه و آدرس این سفارتخانه در شهر تهران بررسی شده است.

سفارت دانمارک

سفارت دانمارک در ایران

سفارت دانمارک در تهران تنها نمایندگی کشور دانمارک در ایران است. سفارت دانمارک یکی از صد و سی نمایندگی خارجی در ایران و یکی از صد و هشت نمایندگی خارجی در تهران است. علاوه بر این، سفارت خانه دانمارک در تهران یکی از چهار صد و چهل و هشت نمایندگی دیپلماتیک و کنسولی دانمارک در خارج از کشور است. شهروندان ایرانی برای دریافت ویزای دانمارک مانند ویزای کاری، تفریحی، تحصیلی و… در روزهای دوشنبه تا پنجشنبه بین ساعات 9 تا 12 مراجعه کنند و اقدامات مربوطه را انجام دهند.

تاریخچه سفارتخانه دانمارک

اولین بار در سال 1933 میلادی ساختمان کنسولگری کشور دانمارک در شهر تهران بنا شد، که این ساختمان با گذشت زمان به سفارت این کشور تبدیل شد. بعد ها در سال 1958 با گسترش روابط 2 کشور، ایران نیز سفارتخانه خود را در شهر کپنهاگ دانمارک بنا نمود.

در سال 2006 میلادی در پی ماجرای کارتون حضرت محمد(ص)، مردم مسلمان و دیندار ایرانی به ساختمان سفارت پادشاهی دانمارک در تهران حمله کردند و در پی آن تقاضای بازگشت سفیر ایران از دانمارک داده شد. در این تظاهرات و شورش ها خسارت های زیادی به ساختمان سفارت دانمارک در تهران وارد شد، که وزیر خارجه کشور دانمارک، مسئولیت تمامی خسارت ها را بر عهده ی نظام کشور ایران دانست و از دولت ایران درخواست کرد که امنیت مردم این کشور که در خاک ایران بودند باید به طور کامل برقرار شود.

در ادامه این ماجرا در تاریخ 7 فوریه سال 2006 میلادی، تعداد بیست نفر از اعتراض کنندگان ساختمان سفارت دانمارک را مورد حمله قرار دادند، که این معترضان به کمک نیروهای ضد شورش جمهوری اسلامی ایرانی از ساختمان سفارتخانه دانمارک خارج شدند.

تاریخچه سفارتخانه دانمارک

قوانین مرتبط با وقت در سفارت دانمارک

هر سفارتخانه ای برای انجام خدمات کنسولگری و دادن وقت به مراجعه کنندگان قوانین مربوط به خود را دارد. سفارتخانه پادشاهی دانمارک هم راه های گوناگونی را برای تعیین وقت متقاضیان در اختیار آنها قرار داده است. مراجعه کنندگان می توانند در ساعات مشخصی به طور حضوری به این سفارتخانه مراجعه کرده و وقت مناسبی را دریافت کنند. علاوه بر این راه های دیگری، مانند ارسال ایمیل، برقراری تماس تلفنی، رجوع به وب سایت سفارتخانه برای تعیین وقت وجود دارد. کلیه اختیارات مربوط به دادن وقت و ویزا بر عهده سفارت است و اگر مراجعه کننده در روز و ساعت مشخص شده مراجعه نکند و یا تاخیر داشته باشد باعث می شود که وقت تعیین شده باطل شود و باید دوباره از طریق راه های گفته شده، وقت دیگری را تعیین نماید.

لازم به ذکر که متقاضیانی که قصد مراجعه حضوری دارند باید در یکی از روزهای دوشنبه تا پنجشنبه بین ساعات 9 صبح تا 12 ظهر به سفارت مراجعه نمایند. اما برای برقراری تماس تلفنی، جهت تعیین وقت سفارت، متقاضیان باید در ساعت 9 تا 12 در روزهای یکشنبه تا پنج شنبه با شماره تلفن این سفارت که در سایت سفارتخانه قرار دارد، تماس بگیرند و وقت مناسبی را دریافت نمایند.

قوانین مرتبط با وقت در سفارت دانمارک

آدرس سفارتخانه کشور دانمارک در شهر تهران

سفارتخانه دانمارک ، در خیابان دکتری علی شریعتی، بالاتر از پل صدر و در کوچه هدایت و کوچه دشتی با شماره پلاک 10 واقع شده است.

هر مراجعه کننده ای برای امور مربوط به اخذ ویزای این کشور باید به سفارت خانه دانمارک در آدرس گفته شده مراجعه نمایند. علاوه بر این برای تعیین وقت و همچنین دریافت کردن ویزای ورود به این کشور می توان به کارگزاری سفارت خانه دانمارک نیز مراجعه کرد و اقدامات لازم را انجام دارد.

سوالی که در ذهن خیلی از افراد وجود دارد که هدف از دریافت وقت سفارت کشور دانمارک چیست و چرا باید انجام شود؟ در پاسخ باید گفت که گرفتن وقت سفارت کشور دانمارک به این منظور است که بتوان اقدامات مربوط به دریافت ویزای این کشور را انجام داد و ویزای تحصیلی، ویزای کاری و یا هر نوع ویزای دیگر این کشور را دریافت کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *