سفارت کرواسی جزو کشورهای هزار جزیره ای و سر سبز و توریستی است که در منطقه بالکان در اروپای مرکزی قرار دارد که هر ساله توریست های زیادی را به خود می کشاند. این کشور آرام و زیبا با طبیعتی بکر و حیرت انگیز می تواند یک مقصد فوق العاده برای عاشقان سفر و طبیعت باشد.

سفارت کرواسی

اخذ ویزای کرواسی از طریق سفارت کرواسی

متأسفانه سفارت کرواسی در ایران وب سایت اینترنتی ندارد که بتوانید از آن راه اقدام کنید اما نگران نباشید. راه اقدام برای ویزا کلا بسته نیست. معمولا آژانس های گردشگری می توانند از طرف شما برای صدور و دریافت ویزای گردشگری به کشور کرواسی اقدام کنند اما خودتان هم می توانید درخواست بدهید. اگر شما هم مشتاق سفر به کشور کرواسی هستید و می خواهید شخصا برای تهیه ویزا اقدام کنید، ابتدا باید برای تهیه ی ویزا درخواست بدهید.

بنابراین باید به آدرس ایمیل سفارت که در پایان این مقاله آورده شده است پیغامی بدهید و تقاضای وقت کنید و وقت بگیرید. راه دیگر این است که حضوری و با همراه داشتن کلیه ی مدارک لازم به سفارت کرواسی بروید. به خاطر داشته باشید که کشور کرواسی جزو اتحادیه اروپا به حساب می آید اما ویزای آن هوز شینگن نشده و در واقع ویزای این کشور نشنال است.

اما اگر شما از قبل ویزای شینگن معتبر دارید می توانید با همان به کرواسی سفر کنید و دیگر لازم نیست که به دنبال وقت سفارت کرواسی و یا ویزای کرواسی بروید و درخواست مجدد ویزا دهید. ویزای کشور کرواسی انواع مختلفی دارد که بسته به هدف سفر متفاوت اند. این ویزا ها عبارت اند از ویزای تجاری، ویزای توریستی یا گردشگری و ویزای مربوط به کنفرانس، نمایشگاه یا همایش هایی که در کشور کرواسی و به میزبانی این کشور انجام می شوند. این مسئله را مد نظر داشته باشید که مدت اعتباری که ویزای شما دارد کاملا به شرایط سفر تان بستگی دارد. معمولا ویزای کرواسی تا ۹۰ روز پس از صدور توسط سفارت کرواسی اعتبار دارد و قابل استفاده است.

اخذ ویزای کرواسی از طریق سفارت کرواسی 

مدارک لازم برای اخذ ویزای کرواسی در سفارت

در جریان درخواست ویزا و حضور به سفارت باید مجموعه مدارک خاص و کاملی همراه شما باشد تا به مشکلی بر نخورید. فرم درخواست ویزای کرواسی را که به دقت پر می کنید باید داشته باشید. خود شناسنامه و نسخه کپی از تمام صفحات شناسنامه تان به صورت ترجمه شده باید ارائه شود.

گذرنامه شما باید حداقل ۶ ماه اعتبار داشته باشد و دو قطعه عکس 3 در 4 رنگی لازم است که در همان سال اقدام به درخواست ویزا انداخته باشید. همچنین شما به مدارکی نیاز دارید که ثابت کند پس از اتمام سفر تان در کرواسی نمی مانید و به ایران برخواهید گشت. هم چنین داشتن پرینت گردش مالی شش ماه اخیر و گواهی از داشتن وضع مالی خوب ضروری است.

هدف شما از سفر به کرواسی باید دقیقا مشخص باشد و اگر برای شرکت در کنفرانس یا نمایشگاه به آنجا می روید یا اگر سفر تان کاری است، باید حتما دعوت نامه از طرف اشخاص حقیقی یا حقوقی و یا سازمان و شرکت مورد نظر داشته باشید و همراه مدارک تان به سفارت نشان دهید. همچنین مدت اقامت شما باید از قبل و به طور دقیق مشخص باشد.

به این منظور باید مدرکی مانند واچر هتل به همراه داشته باشید. داشتن گواهی اشتغال به کار یا جواز کسب و کار یا نام اشتغال به تحصیل  ضروری است. به خاطر داشته باشید که همه مدارک باید از قبل به زبان انگلیسی ترجمه شده باشند. برای این کار می توانید از مؤسسات ترجمه ی معتبر کمک بگیرید. حدودا دو هفته بعد از ارائه مدارک فوق نتیجه بررسی و درخواست ویزای کرواسی اعلام می شود.

آدرس و شماره تلفن سفارت کرواسی در تهران

سفارت کرواسی در ایران در تهران واقع است. آدرس سفارت کرواسی از  این قرار است: تهران، خیابان پاسداران، خیابان بهستان اول، پلاک ۱۹ – شماره تلفن سفارت کرواسی : ۲۲۵۸۹۹۲۳ (۰۲۱) و شماره فکس آن  ۲۲۵۴۹۱۹۹ است. همچنین آدرس ایمیل خود سفارت vrhteh@mvpei.hr است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *