در این مقاله قصد داریم که به ارائه اطلاعاتی در مورد سفارت بلغارستان بپردازیم، اگر به دنبال این هستید که در مورد سفارت کشور بلغارستان اطلاعاتی را بدست آورید در این مقاله همراه ما باشید. بلغارستان یکی از کشورهای اروپایی است که در جنوب شرقی اروپا واقع شده است.

در طول سال مسافران زیادی از بلغارستان بازدید می کنند چرا که این کشور از لحاظ جاذبه های گردشگری و تفریحی در شرایط بسیار خوبی قرار دارد. برای سفر به این کشور اخذ ویزای بلغارستان ضروری است برای اخذ ویزای بلغارستان نیز مانند هر سفر خارجی دیگر باید به سفارت بلغارستان مراجعه کنید و از طریق سفارت کشور بلغارستان برای دریافت ویزا و طی مراحل آن اقدام کنید.

سفارت بلغارستان

اطلاعات کلی سفارت بلغارستان

برای مراجعه به سفارت بلغارستان می توانید در شهر تهران به آدرس: خیابان ولیعصر، توانیر، خیابان نظامی گنجوی، پلاک ۴۰ مراجعه کنید.

سفارت کشور بلغارستان از روزهای یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 10 صبح تا 12:30 ظهر فعال است.

برای تعیین وقت سفارت می توانید از طریق شماره های ذیل اقدام کنید:

۸۸۷۷۵۶۶۲۸۸۷۷۵۰۳۷ (021)

شماره فکس سفارت: ۸۸۷۷۹۷۸ (021)

گرفتن وقت سفارت بلغارستان

اگر می خواهید به کشور بلغارستان سفری داشته باشد فارغ از این که سفر شما از چه نوعی باشد، نیازمند اخذ ویزای این کشور هستید. یکی از مهمترین خدماتی که سفارت بلغارستان انجام می دهد در زمینه صدور انواع ویزای این کشور است و در واقع بیشترین حجم کاری این سفارت در مورد ویزا است.

 برای گرفتن ویزای بلغارستان در ابتدا باید وقت سفارت بلغارستان این کشور تعیین شود و پس از آن نیز به سفارت این کشور مراجعه شود. در قسمت اطلاعات کلی سفارت بلغارستان شماره تلفن های اخذ وقت سفارت کشور بلغارستان ذکر شده است، در روزهای کاری اعلام شده از ساعت 10 صبح تا 14 ظهر می توانید با همان شماره ها تماس بگیرید و وقت سفارت تعیین کنید. پس از این که وقت سفارت برای شما رزرو شد در زمان تعیین شده باید در سفارت این کشور حاضر شوید و مدارک مورد نیاز را بر اساس نوع ویزای درخواستی تحویل دهید. توجه داشته باشید که برای اخذ ویزای بلغارستان در حدود یک ماه زمان نیاز دارد که برای سفر باید در نظر داشته باشید.

گرفتن وقت سفارت بلغارستان

تعیین وقت سفارت فوری بلغارستان

در شرایط خاص می توانید به صورت فوری وقت سفارت کشور بلغارستان را اخذ کنید البته این بدین معنا نیست که از طریق مدارک جعلی برای اخذ فوری ویزا و تعیین وقت سفارت می توان اقدام کرد. مدارکی که ارائه می شود با مستند و مستدل باشد. در برخی از موارد مانند بیماری های خاص که نیازمند درمان فوری و عاجل است و زمان لازم برای طی شدن مراحل وقت سفارت عادی وجود ندارد می توان برای تعیین وقت سفارت فوری اقدام کرد که در این صورت باید فرم مخصوص تعیین وقت فوری پر شود و به سفارت تحویل داده شود. در این فرم باید دلیل اصلی درخواست تعیین وقت سفارت فوری ذکر شود و بر اساس آن نیز مدارک معتبر ارائه شود.

داده های بیومتریک در سفارت بلغارستان

از چند سال پیش کشور بلغارستان، روش جدیدی را برای دریافت ویزای این کشور به کار گرفت که به ضبط داده های بیومتریک (انگشت نگاری دیجیتالی و عکس دیجیتالی) معروف است. از اول آوریل سال 2013 هر شخصی که قصد داشت ویزای کشور بلغارستان را اخذ کند باید به منظور انگشت نگاری و گرفتن عکس به بخش کنسولگری سفارت بلغارستان مراجعه می کرد. در این روش جدید از 10 انگشت شخص مراجعه کننده به صورت دیجیتال انگشت نگاری می شود.

استفاده از روش جدید داده های بیومتریک به معنای عدم نیاز به سایر مدارک نیست بلکه باید مدارک مورد نیاز و تکمیلی نیز به سفارت کشور بلغارستان ارائه شود. تمامی مراحل که جدیدا اضافه شده اند باید کامل طی شود تا ویزای بلغارستان صادر شود. البته در این میان یکسری استثناهایی نیز وجود دارد که شامل موارد ذیل می شوند:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *