هفت کلیسا بر روی دامنه های رشته کوه های ارک (Erek Mountain) در ارتفاعات روستای باکراچلی (Bakraçlı) قرار گرفته است. ساختاری به نام صومعه واراک وانک (Warak Wank) که شامل پنج کلیسا در دو گروه، یک کلیسا، یک کتابخانه و یک برج ناقوس می باشد. از قدیمی ترین این کلیساها می توان به سنت مری سوفیا اشاره کرد، کلیسایی کهن که قدمتش به قرن هشتم بازمی گردد.

مطالب مرتبط: تور وان

هفت کلیسا ، هر آن چیز که پیش از رفتن به این مکان باید بدانید

کلیسای دوم از مجموعه هفت کلیسا

کلیسای دوم که کلیسای جان (John’s Church) نام دارد در مجاورت دیواره شمالی ساخته شد که البته امروزه تخریب گردیده. این دو کلیسا جزو ساختارهای گروه های اول می باشد. گروه دوم ساختار کلیساهای آن شامل کلیسای مریم مقدس است که بین 1003-1021 ساخته شده است ، کلیسایی با طرح و ظاهر مستطیلی شکل.

این روزها که قیمت تور ترکیه کاهش داشته بهتر جهت سفر و بازدید از این مکان اقدام کنید.

یدی کلیسه در فاصله 10 کیلومتری تا مرکز وان قرار گرفته، مجموعه ای تاریخی که با وجود اینکه سال های بسیار طولانی نادیده گرفته شده اما هنوز هم جذاب و دوست داشتنی است. از آنجایی که درب کلیسا همیشه قفل است از خانواده ای که در مجاور آن زندگی می کنند بخواهید تا درب را برای شما باز کند. البته تشکر از آنها را با اهدای مقداری پول فراموش نکنید.

کلیسای دوم از مجموعه هفت کلیسا

موقعیت جغرافیایی یدی کلیسا

این کلیسا در روستای بالایی یوکاری (yukari) قرار گرفته  است. پس هنگام دسترسی به آن مطمئن شوید که تاکسی شما را در روستای پایینی پیاده نکند. هزینه استفاده از تاکسی برای دسترسی به این منطقه 30 لیر می باشد، البته برای جلوگیری از بروز مشکل برای برگشت به خانه از تاکسی ها بخواهید تا در آن محل منتظرتان بماند. فاصله بین روستاهای بالا و پایین 3 کیلومتر است، مسیری زیبا اما خسته کننده که استفاده از تاکسی برای پیمودنش به شدت توصیه می شود.

وجود شمع های روشن در این کلیسا شاهدی بر مراقبت و نگهداری ویژه از آنها به شمار می رود. بازدید از این کلیسا به شدت ارزشمند است و به هیچ وجه نباید فراموش گردد. معماری داخلی آن همراه با نقاشی ها و حکاکی هایشان در جای خود خیره کننده اند، هر چند به دلیل عدم اهمیت و انجام مراقبت های لازم چشمگیری اولیه را ندارند اما باز هم در جای خود بی بدیلند.

تاریخچه هفت کلیسا

تاریخچه هفت کلیسا

این صومعه که در پای کوه اریک تأسیس شده است ، در دهکده یوکاری بکراچلی(Yukarı Bakraçlı) واقع شده است که امروزه به مرکز وان وصل شده است. این بنا که به آن صومعه وارک وانک (Warak Wank) گفته می شود ، از هفت کلیسا تشکیل شده است. قدیمی ترین کلیساهای صومعه کلیسای سنت سوفیا است. این بنا در قرن هشتم ساخته شده است و فقط یک آبسه دارد.

دومی کلیسای سنت جان است که در مجاورت دیوار شمالی خیابان ویران شده ساخته شده است.کلیسای سنت جان. این دو گروه اول ساختارها را تشکیل می دهند. هسته اصلی گروه دوم سازه هایی که تا به امروز زنده مانده است ، کلیسای مقدس مقدس است که بین 1003-1021 ساخته شده است.

مطالب مرتبط : مهاجرت به ترکیه

معماری این کلیسا ها به چه شکل است

ساختار مستطیل در جهت شرقی – غربی از خارج ، برگهای شبدر چهار گوشه داخلی برنامه ریزی شده بود. گنبد کلیسای برنامه ریزی شده مرکزی تخریب شده است. فضای داخلی هتل از چهار جهت افتتاح شده است و از سوله های نیمه دایره ای و اتاق هایی که در گوشه ها قرار گرفته اند تشکیل شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *