معماری BKA درباره موزه اورارتو که وی در وی طراحی کرده است صحبت می کند:

معرفی موزه اورارتو شهر وان و بهترین مسیر دسترسی به این موزه

قرن های قبل: موزه اورارتو ها

پایتخت وان (توسپا) ایالت اورارتو ، پیش از میلاد. ای بنا تا قرن هشتم سالم باقی مانده است. اورارتین ها  قلعه ها ، کاخ ها ، کانال های آب و سدها را در پایتخت پادشاهان ، Tuspa و سایر شهرها ساخته اند. آثار باقیمانده از این سالها با موزه اورارتین در وان به نمایش گذاشته می شود.امروزه برای یادآوری  آن زمان ها،  زندگی اجتماعی ، جنگ ها و کیفیت های مختلف دوره ، آثار و اطلاعات مطالعه می شود. این روز ها با کاهش قیمت تور وان می توانید به این شهر سفر کرده و از این موزه دیدن نمایید.

اهداف و چرایی راه اندازی این موزه

موزه اورارتو وان با هدف اضافه کردن تعریف موزه با چشم اندازهای اطراف آن ، نما های وسیع و قلعه وان که در آن با هم ادراک شده است تشکیل شد. همچنین ترکیب این محیط های مختلف به زبان معماری موزه خوانده می شود. در حالی که سالن های نمایشگاهی مختلف امکان گذار به یکدیگر را فراهم می کنند ،  همچنین چشم اندازهای دیدنی  و فیزیکی را به فضای بیرونی و بدون فراموش کردن منظره و قلعه ایجاد می کنند.

تأثیر دلخواه در نمای ورودی طولانی ساختمان بر قلعه وان با یک سطح بازتابی روشن درنظر گرفته شده است. نمای بلند ساختمان ظاهری دارد که سرخوردگی سالن ها را نیز می توانید در مورد وضعیت مطالعه کنید و امکان باز کردن فضای باز و بسته  مختلف به چشم انداز را می دهد.

معرفی سالن های نمایش موزه اورارتو

معرفی سالن های نمایش موزه اورارتو

سالن نمایش مختلف در داخل ساختمان که بازدیدکنندگان را از دوره ها و آثار مختلف گرد هم می آورد. این سالن ها با فضای آماده سازی موزه آغاز می شوند که به آن استقبال و اطلاع رسانی می گویند. ما می توانیم آثار دوره ای اورارتین ها ، فرهنگ های ساختمانی و سیمای کوتاه زندگی آنها را ببینیم.

مطالب مرتبط : تور ترکیه

نقشه برداری معرفی موزه و محیط اطراف آن از کف تا دیوارها ، اسناد ، عکس ها و مدل های نقاط (قلعه وان ، قلعه آانیس ، قلعه انزاف ، کانال عمران و غیره) به اشتراک گذاشته شده است. علاوه بر سالن هایی که مفهوم اصلی موزه را تشکیل می دهند. همچنین سالن های کنفرانس ، واحد فروش موزه ، کارگاه های کودکان ، مناطق نمایشگاه موقت ، سالن های موزه با کارکردهای مختلفی از جمله کارگاه های جواهرات برگزار می شود.

سالن 1:اطلاعات – خوش آمدید

سالن 2 :معرفی تاریخ تمدن های آناتولین

سالن 3: دوره Neolithic و Chalcolithic

سالن 4: اوقاف قفقاز ،عصر برنز میانه و آهن

سالن 5 :ستون سنگی یادبود Hakkari

سالن 6 :زندگی اجتماعی و هنر

سالن 7 :زندگی اجتماعی و موزاییک

سالن 8 :نمایش قلعه Ayanis

سالن 9 :سالن شبیه سازی

سالن 10 :امداد و نگارخانه معبد هالدی

سالن 11 :سالن نبرد

سالن 12 :تزیینات

سالن 13 : سالن اهمیت  رومی هلنیستیک ، رومی شرقی ، سلجوقی و عثمانی

سالن 14 :سالن ویژه نمایش

سالن 15 :سالن مردم شناسی

سالن 16 :سکه های غیر اسلامی و اسلامی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *