وادی شیس یکی از زیباترین مناطق واقع در میان کوه های هاجر در ساحل شرقی امارات است. دره و اطراف کوه هاجر پس از آن منطقه ای با زیبایی طبیعی است. این مسیر با مسیرهای کوهستانی باریک امتداد می‌یابد. مناظر صخره ای، سکونتگاه های سنتی، زمین های کشاورزی و مزارع نخل خرما فرصت های ارزشمندی را برای تجربه مناظر طبیعی چشمگیر، پیاده روی و کمپینگ ارائه می دهد. این جواهر پنهان اکنون از جاده جدید خورفکان بسیار قابل دسترسی است.

پس از 500 متر پیاده‌روی پرپیچ‌وخم، بازدیدکنندگان می‌توانند به پارکی با طراحی زیبا که بیش از 11300 متر مربع وسعت دارد، نگاه کنند و در نقاط دیدنی توقف کنند تا از چشم‌انداز کوهستانی خیره‌کننده دیدن کنند. یک منطقه بازی سرگرم کننده برای کودکان در زیر قرار دارد، همراه با گودال های مخصوص باربیکیو، نیمکت های سایه دار، و یک آبشار دیدنی دست ساز به ارتفاع 25 متر. اگر قصد دارید از شهری مدرن و لوکس و اسلامی دیدن کنید تور شارجه را به شما پیشنهاد می کنیم.

وادی شیس مکانی عالی برای استراحت و گشت و گذار در میان کوه های هاجر.

مطالب مرتبط : مهاجرت به دبی

مکان جدید وادی شیس کجاست؟

وادی شیس در جاده جدید خورفکان 142 قرار دارد و با امارت شارجه حدود یک ساعت با ماشین فاصله دارد. این پارک یکی از پروژه های برجسته ای است که بوم گردی را در منطقه شرقی شارجه تقویت می کند.این وادی با موقعیت منحصر به فرد آن در بین کوه های بلند مشخص می شود، که برای بازدیدکنندگان یک تجربه توریستی استثنایی بی نظیر و فرصتی برای کشف رشته کوه های منطقه فراهم می کند.

این وادی توسط اعلیحضرت شیخ دکتر سلطان بن محمد القاسمی، عضو شورای عالی و حاکم شارجه، در 15 اکتبر 2020 افتتاح شد. این پارک شامل چندین مسیر 506 متری است که توسط درختان نخل احاطه شده است، مجموعه ای از گیاهان بومی، فضای بازی و 32 فضای سایه دار برای خانواده ها، سالن تئاتر در فضای باز با ظرفیت 70 نفر و محوطه باربیکیو مجهز به استانداردهای بالای ایمنی و مراقبت از محیط زیست است. شرایط و مدارک مورد نیاز برای ویزای دبی را می توانید در سفریتو بررسی کنید.

کسانی که به دنبال گردشگری فراتر از وادی هستند، می توانند یکی از مسیرها را به سمت دره شیس دنبال کنند. مسیر بین کوه‌ها پیچ می‌خورد و در کنار یک آبراه زیبا می‌پیوندد و به یک روستای قدیمی و مزارع محلی می‌رسد. تنوع زیستی باورنکردنی نیز در این منطقه وجود دارد. کوهنوردان خوش شانس می توانند گونه های بومی گیاهان و جانوران را به لطف منابع آب شیرین از نزدیک ببینند.

یک منطقه زیبا از درختان خرما تا حدودی سایه ایجاد می کند، با این حال، هیچ مکان استراحت عمده ای در مسیر وجود ندارد و بنابراین به بازدیدکنندگان توصیه می شود آب، غذا و کفش مناسب همراه داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *