این سازه که نمادی از ایمان است، ارزش بازدید را دارد تا فرصتی برای مشاهده عظمت آن داشته باشید بزرگترین مسجد شارجه با گذشت بیش از پنج سال از ساخت، درهای خود را در سال 2019 باز کرد. ایت ساختمان 300 میلیون درهمی مساحتی بالغ بر 185806 متر مربع دارد و ظرفیت پذیرش بیش از 25000 نمازگزار را دارد. 5000 نمازگزار با صندلی اختصاص داده شده. برای 610 زن، می توانند در داخل این فضا جای بگیرند.

این سازه که نمادی از ایمان است، ارزش دیدن دارد تا فرصتی برای مشاهده عظمت آن وجود داشته باشد. گنبدها، مناره‌ها و ستون‌ها که توسط باغ‌ها و چشمه‌های آب احاطه شده‌اند به گونه‌ای طراحی شده‌اند که سبک معماری منحصربه‌فرد اسلامی را منعکس کنند. نمازخانه اصلی دارای پنجره های قوسی با شیشه های رنگی، دیوارهای تزئین شده با آیات قرآن، یک لوستر بزرگ در مرکز و فرش قرمز است. یک فروشگاه هدیه، کافه تریا و فضاهای باز و همچنین فضاهایی برای غیر مسلمانان، همگی بخشی از این طراحی هستند.

مسجد شارجه بزرگترین مسجد شارجه با گذشت بیش از پنج سال از ساخت

مطالب مرتبط : مهاجرت به دبی

چگونه به مسجد شارجه برویم

این مسجد دارای کتابخانه ای بزرگ و غنی. از آثار اسلامی است و همچنین برای پذیرایی از. بازدیدکنندگان غیر مسلمان و دوستداران. دانش از سراسر جهان مجهز شده است. تالار مجموعه گنجینه ای بی نظیر از کتاب ها و اشیای عتیقه دوران مختلف اسلامی است.

بازدیدکنندگانی که مایل به درک کامل از معماری و مجموعه هستند، می توانند در مسیر اختصاصی که اطراف مسجد است قدم بزنند. علاوه بر این، چندین دروازه و ورودی وجود دارد که شامل چهار ورودی عمومی، دو ورودی برای زنان، یکی برای افراد VIP و یکی برای اتوبوس است.

مسجد شارجه با 20 دقیقه رانندگی از شهر شارجه در دسترس است. بازدیدکنندگانی که مایل به درک کامل از معماری و مجموعه هستند، می توانند در مسیر اختصاصی که اطراف مسجد را دور می‌زند قدم بزنند. علاوه بر این، چندین دروازه و ورودی وجود دارد که شامل چهار ورودی عمومی، دو ورودی برای زنان، یکی برای افراد VIP و یکی برای اتوبوس است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *