ملیحا سایت میراث جهانی یونسکو و یکی از مهم ترین اکتشافات باستان شناسی

ملیحا ، یک سایت میراث جهانی کاندید شده توسط یونسکو در منطقه مرکزی نقشه شارجه است و شامل تعدادی مکان مهم از جمله مقبره های عصر برنز و قلعه های پیش از اسلام است. مصنوعات و فسیل های شگفت انگیزی از جمله سفال، ابزار آهنی و اسکلت شتر در اینجا کشف شد. مرکز باستان شناسی ملیحا که در سال 2016 افتتاح شد، این اکتشافات و حتی آثار باستانی بیشتری را در خود جای داده است که تاریخ باستانی امارات متحده عربی را آشکار می کند. اگر قصد دارید از شهری مدرن و لوکس و اسلامی دیدن کنید تور شارجه را به شما پیشنهاد می کنیم.

ملیحا سایت میراث جهانی یونسکو و یکی از مهم ترین اکتشافات باستان شناسی

مطالب مرتبط : مهاجرت به دبی

چگونه به ملیحا برویم

این مرکز همچنین طیف وسیعی از تورها و فعالیت ها را ارائه می دهد. می‌توانید مکان‌های باستان‌شناسی را کاوش کنید یا با یک تور تفریحی در صحرا وارد تپه‌های شنی شوید. از طرف دیگر، می‌توانید ماجراجویی‌های بیابانی دیگری مانند موتورسواری چهارچرخه یا اتومبیل شن‌رو را امتحان کنید. اگر ترجیح می‌دهید پیاده روی کنید، کوهنوردی در صخره شتر را برای تماشای منظره وسیعی از کویر در نظر بگیرید. منطقه اطراف مکانی زیبا برای یک کمپ بیابانی بر روی تپه های شنی نرم و زیر ستاره های درخشان شب است.

نکات برجسته مقصد

  • از مقبره های عصر برنز و قلعه های پیش از اسلام دیدن کنید
  • ثروت آثار تاریخی در مرکز باستان شناسی ملیحا را ببینید
  • صخره شتر سفر کنید
  • در صحرا موتورسواری کنید، پاراگلایدر سواری کنید یا از کالسکه سواری در تپه های شنی لذت ببرید
  • از مجموعه ای از تورهای محلی با راهنما استفاده کنید

ملیحا در جنوب الضید در نزدیکی جبل فیاح، در حدود 65 کیلومتری جنوب شرقی شهر شارجه واقع شده است. این مرکز باستان شناسی برای افرادی که به وسیله نقلیه دسترسی ندارند، رفت و آمد از شارجه یا دبی را ارائه می دهد. شرایط و مدارک مورد نیاز برای ویزای دبی را می توانید در سفریتو بررسی کنید.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.