کلیسای جامع ترینیتی در سن پترزبورگ یک بنای معماری کلاسیک است. کلیسای جامع تاسیس شده در 25 می 1835 ، جواهر سن پترزبورگ ، یک مجموعه نظامی بی نظیر و کلیسایی ، یک بنای تاریخی مهم فدرال است. این کلیسای جامع در سال 1828-1835 توسط معمار واسیلی استاسوف در محل کلیسای چوبی به همین نام ساخته شده است ، که در سال 1824 در یک سیل آسیب دیده بود. این کلیسای جامع دو بار پس از جنگ جهانی دوم به ترتیب در 1952-1956 و 1966- 1967 بازسازی شده است.

نام کامل کلیسای جامع ترینیتی چیست؟

مطالب مرتبط : مهاجرت به روسیه

نام کامل کلیسای جامع ترینیتی چیست؟

نام کامل کلیسای جامع کلیسای جامع مقدس ترینیتی نگهبانان-زندگی هنگ ایزمایلوو است. آن، نام خود را از نام هنگ ایزمایلوو ، یکی از قدیمی ترین ها در روسیه بدست آورد. ساخت کلیسای جامع برای هنگ ایزمایلوو بزرگترین پروژه ساخت و ساز سن پترزبورگ از ربع دوم قرن 19 بود. در 40 سال از قرن هجدهم ، سكونتگاه هاي هنگ های نگهبانان زندگي – Preobrazhensky ، Semenovsky و Izmailovo – در سواحل رودخانه فونتانکا واقع شده بودند.

هر هنگ کلیسای خاص خود را داشت که در آن سربازان دعا می کردند و یادگارهای نظامی و غنائم نگهداری می شدند. کلیسای جامع ترینیتی یک کلیسای بلند سفید با پنج گنبد آبی به شکل نیم کره است که با ستون های برنزی و صلیب طلایی ساخته شده است. طبق یک افسانه ، رنگ گنبدها از رنگ لباس هنگ ایزیمیلوو انتخاب شد. گنبد اصلی کلیسای جامع در فاصله نزدیک به 20 کیلومتری دیده می شود. گنبدهای کوچک در بالای ستون ها ایوان ها واقع شده است.

تزئینات نمای کلیسای جامع 

تزئینات نمای کلیسای جامع

نماها با چهار ایوان شش ستونی با نظم کرنیتی تزئین شده است. چهره های برنز فرشتگان توسط مجسمه ساز گالبرگ در طاقچه های پورتال غربی قرار دارد. از آنجا که کلیسای جامع کلیسای پادگان اصلی شهر بود ، دیوارهای آن با پرچم های ترکیه – غنائم ، به دست آمده در نبردها در جنگ روسیه و ترکیه 1877 – 1878 – تزئین شده است . با انتخاب تور روسیه از این کشور اسرارآمیز دیدن نمایید.

به یاد سربازان شهید شده ، نام آنها بر روی تخته سنگ های مرمر حک شده است. فضای داخلی کلیسا با ستون ها و ستون های چهار گوش  کرنیتی تزئین شده است که با مرمر مصنوعی سفید پوشانده شده است. دیوارها و سقف ها توسط هنرمندان T. Medvedev و A. Travin نقاشی شده است.

تندیس ترینیتی مقدس در کلیسای جامع ترینیتی

تندیس ترینیتی مقدس در کلیسای جامع ترینیتی

تندیس ترینیتی مقدس ، که در قرن 15 نوشته شده ، یکی از مشهورترین آرامگاه های کلیسای جامع ترینیتی است. در کلیسا شمایل جدیدی از جمله تصاویر موزاییکی از سنت پیتر و سنت پاول و سنت نیکلاس وجود دارد. کلیسای جامع ترینیتی در فهرست میراث جهانی یونسکو به عنوان بخشی از مرکز تاریخی سن پترزبورگ قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *