کاخ یوسوپوف در رودخانه مویکا در سن پترزبورگ یک اثر تاریخی و فرهنگی است. معماران مشهور روسی و خارجی مانند J. Vallin de la Mothe و A. Mikhailov دوم ، B. Simon و دیگران در ساختن كاخ یوسوپوف در رودخانه مویكا كار كرده اند. از سال 1830 تا 1917 ، صاحبان کاخ پنج نسل از سلسله اشرافی یوسوپوف بودند.

کاخ یوسوپوف متعلق به چه کسی بود؟

مطالب مرتبط : مهاجرت به روسیه

کاخ یوسوپوف متعلق به چه کسی بود؟

خانواده یوسوپوف در روسیه از سال 1563 شناخته شده است. نیکولای یوسوپوف یکی از ثروتمندترین مردان روسیه در آن زمان بود. در روسیه ، خانواده یوسوپوف صاحب بیش از پنجاه کاخ، از جمله چهار مورد از آنها در سن پترزبورگ، بودند . عمارت نیکولای یوسوپوف از سال 1830 تا 1838 توسط پروژه آندری میخایلوف بازسازی شده است. معمار الکساندر استپانوف کمک بزرگی در بهسازی این عمارت کرده است.

در اوایل دهه 1890 ، تحت هدایت وی برق ، فاضلاب و آبرسانی و همچنین آب گرم کن در کاخ ساخته شد. به سرپرستی وی ، در آنجا سینمای خانگی ساخته  و سالن موریتانی ایجاد شد. در سال 1914 ، گروهی از معماران اتاق بزرگ نشیمن و سالن بزرگ ، اتاق غذاخوری و سایر اتاق ها را ایجاد کردند. پیش از سال 1917 ، این عمارت متعلق به اعضای خانواده یوسوپوف بود. در شب 17 دسامبر سال 1916 در حضور شاهزاده جوان فلیکس یوسوپوف ، گریگوری راسپوتین – مربی معنوی و دوست خانواده نیکلاس دوم – در آنجا کشته شد. از سال 1919 تا 1925 موزه ای در آن مکان وجود داشت.

وضعیت ساختمان یوسوپوف در طول ج ج دوم

وضعیت ساختمان یوسوپوف در طول ج ج دوم

سپس خانه معلمان شد که به کانون ارتباطات حرفه ای و خلاق مربیان تبدیل شد. سالن ها و درهای جلوی آن تا به امروز سالم مانده است. این کاخ یک مرکز تاریخی و فرهنگی است که به موزه ، تئاتر و کنسرت ها ، فعالیت های فرهنگی و آموزشی اختصاص داده می شود. در طول جنگ جهانی دوم ، این ساختمان به عنوان بیمارستان مورد استفاده قرار گرفت. این عمارت در اثر اصابت گلوله و بمب به طور جدی آسیب دید.

مرمت ساختمان در سال اول پس از جنگ آغاز شد. از سال 1987 ، تئاتر موسیقی مجلسی در این عمارت افتتاح شد. به شما پیشنهاد می شود از نمایشگاه های تاریخ کاخ ، مانند «قتل گریگوری راسپوتین» و «تاریخ یوسوپوف، قرن 10 الی 21» بازدید کنید . در حال حاضر ، این موزه کارهای سرگرمی تئاتری را برگزار می کند. آن میزبان توپ کریسمس سالانه توسط مائسترو Y. Temirkanov است و جشن های کریسمس ، کارناوال و عید پاک در آن برگزار می شود.

کاخ یوسوپوف

کاخ یوسوپوف در کنار رودخانه مویکا در سن پترزبورگ یکی از معدود خانه های این شهر است که در آنجا آپارتمان های با شکوه و گالری هنری ، سینمای خانگی و اتاق های مجلل خانواده یوسوپوف در آن ها حفظ شده است. به لطف کار و استعداد ترمیم کنندگان سن پترزبورگ ، فضای داخلی زیبا برای بازدیدکنندگان روسی و خارجی تاریخ ، هنر ، موسیقی و تئاتر باز است.

وضعیت در طول ج ج دوم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *