کاخ زمستان یکی از برجسته ترین بناهای معماری است که در سن پترزبورگ واقع شده است. ساختمان فعلی کاخ در سال 1754-1762 توسط معمار ایتالیایی Francesco Bartolomeo Rastrelli در زمان سلطنت امپراطور الیزابت ساخته شده است. این پنجمین ساختمان کاخ زمستان است و بزرگ ترین ابعاد آن است.

طراحی کاخ زمستان

مطالب مرتبط : مهاجرت به روسیه

طراحی کاخ زمستان

گفتنی است ، چهار ساختمان کاخ زمستان متأسفانه تا به امروز باقی نمانده اند. این کاخ به صورت چهار ضلعی بسته طراحی شده و یک حیاط بزرگ دارد. فراوانی جزئیات تزئینی عالی و مجسمه های بسیار ، فضایی بی نظیر از تجمل و ثروت را به وجود می آورد. نمای جنوبی ورودی کاخ دارای سه طاق است که به حیاط جلوی آن منتهی می شود که از آن می توان به ورودی اصلی کاخ رسید.

بهمراه رستللی ، چندین معمار برجسته مانند ژان باپتیست والین د لا موته و آنتونیو رینالدی ، جیكومو کوارنگی و ایوان استاروف در دکوراسیون داخلی كاخ كار كردند. در سال 1820 توسط معمار کارلو روسی گالری نظامی ایجاد شد که به جنگ سال 1812  اختصاص یافته است. در سال 1830 ، شاگردان رستللی برخی از سالن های کاخ را بازسازی کردند.

وضعیت این کاخ پس از انقلاب بلشویک ها

وضعیت این کاخ پس از انقلاب بلشویک ها

پس از انقلاب ، کاخ زمستان و سایر ساختمان ها موزه ایالتی هرمیتاژ شدند. گالری های داخلی و موزه ها و همچنین دفاتر کاخ مجدداً بازسازی شدند تا فضای بیشتری برای نمایشگاه های دائمی و موقت ایجاد شود. در طول جنگ بزرگ داخلی ، کاخ زمستان سه بار بمباران شد ، چندین اتاق به شدت آسیب دیدند ، اما مناطق تخریب شده ، خوشبختانه پس از جنگ بازسازی شدند.

امروزه کاخ زمستانی با تئاتر هرمیتاژ و همچنین هرمیتاژ بزرگ ، کوچک و جدید میراث فرهنگی مجموعه معروف موزه جهان – موزه هرمیتاژ است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *