بنای یادبود نیکلاس اول ، واقع در میدان سنت اسحاق بین کاخ ماریینسکی و کلیسای جامع سنت اسحاق در سن پترزبورگ ، در سال 1859 توسط پروژه آگوست د مونتفرند تنظیم شد. ساخت این بنای تاریخی در سال 1856 پس از درگذشت امپراتور آغاز شد و این بنای یادبود در 25 ژوئن (7 جولای) 1859 افتتاح شد. با انتخاب تور روسیه از این کشور اسرارآمیز دیدن نمایید.

این بنای یادبود یک مجسمه سوارکاری 6 پا از نیکلاس اول (معمار P. Klodt) است که روی یک پایه ایستاده است. امپراطور در لباس هنگ نگهبانان به تصویر کشیده شده است. چهار نقش برجسته (سه مورد توسط N. Romazanov ساخته شده است ، یکی – توسط R. Salemann) بر روی پایه قرار داده شده است ، و درباره وقایع نمادین سلطنت نیکلاس اول می گوید: شورش Decembrist در سال 1825 ، شورش وبا در 1831 در میدان Sennaya ، با پاداش M.Speransky ، که دستورالعمل های قوانین امپراتوری روسیه را در سال 1832 جمع آوری و منتشر کرد.

افتتاح بنای یادبود نیکلاس اول در سال 1851

مطالب مرتبط : مهاجرت به روسیه

افتتاح بنای یادبود نیکلاس اول در سال 1851

افتتاح آن توسط امپراتور از پل Verebinsky از راه آهن سن پترزبورگ – مسکو در سال 1851 انجام شد. پایه های این اثر تاریخی توسط آگوست مونتفرند یک شکل بیضوی است و از گرانیت قرمز فنلاندی ، پورفیری قرمزتیره و سنگ مرمر ایتالیایی ساخته شده است. پایه آن از گرانیت خاکستری Serdobol ساخته شده است.

پایه های این بنای یادبود با  چهره چهار زن تزئین شده است که شخصیت های «قدرت» ، «خرد» ، «عدالت» و «ایمان» را توصیف می کند. سر  چهره ها پرتره های ملکه الکساندرا فئودوروونا و دختران نیکلاس اول – ماریا ، الکساندرا و اولگا است. بین دو مجسمه اول ، یک نشان ملی برنزی وجود دارد که در زیر آن کتیبه ای وجود دارد: «به نیکلاس اول – امپراتور روسیه. 1859. »برای زمان خود ، این بنای تاریخی یک شگفتی فنی محسوب می شد: این نخستین مجسمه سوارکاری در اروپا بود که روی دو نقطه تکیه گاه (پاهای عقب اسب) قرار گرفته بود. در دهه 1860 ، بین بنای یادبود نیکلاس اول و کلیسای جامع سنت اسحاق یک باغ عمومی ایجاد شد.

امروزه میدان اسحاق یکی از زیباترین مکان های سن پترزبورگ است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *