گوستنی دور بزرگ در سن پترزبورگ بنای تاریخی و معماری قرن شانزدهم است ، از ابتدای قرن بیستم ، فروشگاه اصلی شهر شد. این ساختمان توسط معمار ژان باپتیست والین د لا موته ساخته شد. گوستنی بزرگ در لیست مکان های میراث جهانی یونسکو قرار گرفته است.

چنین فروشگاه هایی در سن پترزبورگ تقریبا از زمان ایجاد شهر وجود داشته و نقش مهمی در زندگی پایتخت داشته است. پیشگام فروشگاه،در پل سبز شد. هنگامی که آتش سوزی در سال 1738 آن آتش گرفت ، تصمیم گرفته شد تا ساختمان قدیمی احیا نشود و یک فروشگاه جدید نزدیک به مرز شهر احداث شود. گوستنی دور به عنوان بزرگترین فضای خرده فروشی در امپراتوری روسیه تأسیس شده بود. تاریخچه ایجاد ساختمان طاقدار یک طبقه با گالری ها با حکم امپراتور الیزابت به سال 1748   برمی گردد.

تغییرات گسترده در معماری و سازه گوستنی دور

مطالب مرتبط : مهاجرت به روسیه

تغییرات گسترده در معماری و سازه گوستنی دور

در سال 1752 ، فروشگاه به عنوان یک ساختمان دو طبقه تصور می شد. در سال 1757 ، این پروژه توسط رستری تصویب شد. این ساختمان با پروژه او با نقوش و مجسمه های زیادی  تزئین شد. ساخت آن از سال 1757 آغاز شد ، اما مسائل مربوط به بودجه این پروژه را به تاخیر انداخت و در پایان دوباره مورد بررسی قرار گرفت.

در پایان ، ژان باپتیست والین د لا موته سازنده طاق ها شد. او طرح کلی راسترلی را حفظ کرد و بنا را به سبک کلاسیک اولیه درآورد. ساخت و ساز بیش از بیست سال- از 1761 تا 1785- ادامه داشت. در دهه 1840 ، گوستنی دور به یکی از اولین ساختمان هایی تبدیل شد که در آن چراغ گازی نصب شد. در طول جنگ ، ساختمان با بمباران و گلوله باران به شدت آسیب دید. در سال 1945-1948  بازسازی شد. با انتخاب تور روسیه از این کشور اسرارآمیز دیدن نمایید.

آغاز مرمت فروشگاه به سرپرسی معمار معروف

آغاز مرمت فروشگاه به سرپرسی معمار معروف

مرمت ساختمان گوستنی دور به سرپرستی معمار معروف لنینگراد O. Lyalin انجام شد. یک کوچه در امتداد نما اصلی در نوسکی پروسپکت ایجاد شد. در سال 1955-1967 ، بازسازی مجدد این ساختمان صورت گرفت. معماران I. Wachs و L. Katonin و مهندس M. Yunoshev فروشگاه های جدا شده را به یک مجموعه داخلی تبدیل کردند.

گوستنی دور بزرگ به فروشگاه اصلی لنینگراد تبدیل شد. 3 نوامبر 1967 ، ایستگاه مترو در ساختمان افتتاح شد. لابی زمینی که در ساختمان فروشگاه ساخته شده است توسط معماران A. Andreev ، Y. Moskalenko و مهندس S. Shchukin ساخته شده است. از لابی می توانید وارد اتاق های تجارت خطوط نوسکا و سادوویا شوید.

هم اکنون محصولات بیش از 3000 شرکت ، 170 هزار گونه و نزدیک به دو میلیون واحد کالاهای مختلف ارائه شده است. هر روز حدود 300000 مشتری در فروشگاه بزرگ گوستنی دور خرید می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *