زمین مریخ بزرگترین مجموعه پارک یادبود در مرکز سن پترزبورگ روسیه است و مساحتی نزدیک به نه هکتار را شامل می شود. چشم انداز با شکوه از میدان باغ گل وسیع با بنای یادبود قربانیان انقلاب که در ضلع جنوبی و شرقی  توسط باغ تابستان و باغ میخایلوفسکی و در ضلع شمالی توسط رودخانه نوا و میدان سووروف محدود شده است.

تاریخچه زمین مریخ به سال های اول تأسیس سن پترزبورگ باز می گردد. در اوایل قرن 18 ، یک بیشه باتلاقی در مکان زمین مریخ وجود داشت. بعداً به محلی برای بررسی نیروهای نظامی تبدیل شد و به نام چمنزار بزرگ نامگذاری شد. آنجا جشن ها و مراسم هایی به افتخار پیروزی در جنگ شمالی برگزار شد. در این مکان کارناوال ، نمایش و آتش بازی برگزار شد که پس از آن چمنزار بزرگ به زمین خوش گذرانی تغییر نام داد.

زمین مریخ بزرگترین مجموعه ی یادبود در شهر سن پترزبورگ + آدرس و عکس

مطالب مرتبط : مهاجرت به روسیه

دلیل انتخاب نام زمین مریخ برای این پارک در سن پترزبورگ

اما این اسم مدت طولانی باقی نماند : آنجا کاخ كاترین اول ، همسر پیتر بزرگ ، در كنار قصر ساخته شد ، و سرزمینهای مجاور به عنوان چمنزار تسارینا نامیده شدند. فقط در سال 1805 ، این میدان به افتخار خدای جنگ باستان – مریخ نامگذاری شد. زمین مریخ به مدت طولانی به عنوان محلی برای مانورهای هنگ های نگهبانی مورد استفاده قرار گرفت.

امپراتور پاول اول با توجه به عشق خود به رژه های نظامی در ، دستور ساخت اقامتگاه رسمی خود – در نزدیکی قلعه میخایلوفسکی – را داد. در نیمه دوم قرن نوزدهم ، زمین مریخ دوباره به مکانی برای جشنواره های رقص و آواز و غرفه های نمایش تبدیل شد. در سال 1917 ، در، بقایای كسانی كه در جریان انقلاب فوریه كشته شده بودند ، به طور افتخاری دفن شد. آنها به عنوان قهرمانان دفن شدند و بعداً به مکان دفن قربانیان شورش های ضد انقلاب و انقلاب اکتبر تبدیل شد.

دلیل انتخاب نام زمین مریخ برای این پارک در سن پترزبورگ

ساخت بنای تاریخی برای مبارزان انقلاب

در سال 1917-1919  معمار رودنوف در آنجا یک بنای تاریخی “برای مبارزان انقلاب” ساخت. در طول محاصره ، باغ هایی در زمین مریخ وجود داشت که در آن ها برای ساکنان شهر محاصره شده سبزیجات می کاشتند. در 27 ژانویه سال 1944 به افتخار پایان محاصره لنینگراد وسایلی برای آتش بازی ایجاد شد. با کاهش قیمت تور روسیه پیشنهاد می کنیم سفر به این کشور را در برنامه های خود قرار دهید.

در سال 1957 ، برای اولین بار در کشور شعله ابدی در زمینه مریخ به یاد قربانیان همه جنگ ها و انقلاب هایی که در سن پترزبورگ رخ داده بود روشن شد. اثر زمین مریخ شامل کاخ مرمر ، قلعه میخائیلوفسکی ، پادگان پاولوفسکی ، باغ های تابستان و میخائیلوفسکی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *