کلیسای ناجی در خون در سن پترزبورگ یک کلیسای یادبود ارتدکس رستاخیز مسیح است که به یاد امپراتور الکساندر دوم ساخته شده است که در اثر حمله در این مکان در یک مارس 1881 مجروح شد. این کلیسای جامع به عنوان یک بنای یادبود برای تزار-شهید ساخته شد. این کلیسای جامع در مرکز تاریخی سن پترزبورگ ، در سواحل کانال Griboyedov در نزدیکی باغ میخایلوفسکی و میدان Konyushennaya ، نه چندان دور از مزارع مریخ واقع شده است. با انتخاب تور روسیه از این کشور اسرارآمیز دیدن نمایید.

معماری و ارتفاع ساختمان کلیسای ناجی در خون

مطالب مرتبط : مهاجرت به روسیه

معماری و ارتفاع ساختمان کلیسای ناجی در خون

ارتفاع کلیسای جامع نه گنبدی 81 متر و ظرفیت آن 1600 نفر است. کلیسای ناجی در خون در سن پترزبورگ یک موزه و یک بنای معماری روسی است. اولین چیزی که هنگام ورود به کلیسا در سن پترزبورگ متوجه می شوید ، یک فرش موزائیک فوق العاده از آیکون ها و زیور آلات آن است که کل فضای داخلی آن ، از پایه تا گنبد اصلی را پوشانده است.

این تنها کلیسای جامع ارتدوکس است که تزئینات معرق آن 7065 متر مربع، یکی از بزرگترین مجموعه های معرق در اروپا است . از انواع موزاییک و ترکیبات موزاییک باید به کارهایی که توسط V. Vasnetsov ، M. Nesterov ، A. Ryabushkin ، N. Kharlamov ، V. Belyaev انجام شده، اشاره کرد. در دکوراسیون داخلی، دیوارها و کف ساختمان کلیسای جامع از سنگهای نیمه قیمتی استفاده شده است. به ویژه مکانی که در کلیسای جامع قابل توجه است، جایی است که تلاش برای امپراتور الکساندر دوم وجود دارد.

رنگ های به کار رفته در این بنای مقدس

رنگ های به کار رفته در این بنای مقدس

بر روی تکه های سنگ فرش سنگی سایبان ساخته شده است؛ ساختاری ویژه که توسط ستونهای یشم خاکستری و بنفش پشتیبانی شده است. بالای بوم تاج با صلیب توپاز تاج گذاری شده است. در زیر سایبان ، یادگارهای کلیسای جامع نگهداری می شود – بخشی از یک شبکه از کاریز کاترین و سنگ های سنگ فرش ، که امپراتور الکساندر دوم مجروح روی آن سقوط کرده است.

کلیسای ناجی در خون اولین کلیسایی است که در محلی که امپراتور ایالتی درگذشت، ساخته شده است. کلیسای ناجی در خون گام آخر تکامل سبک روسی است. این بنا ، تصویری جمعی از کلیسای ارتدکس روسیه است که براساس نمونه های مسکو و یاروسلاوول نیمه اول قرن شانزدهم ساخته شده است.

کلیسای ناجی در خون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *