کنیسه بزرگ چورال ، سن پترزبورگ

کنیسه بزرگ چورال ، سن پترزبورگ

کنیسه بزرگ چورال در سن پترزبورگ دومین کنیسه بزرگ در اروپا است و یکی از نقاط دیدنی این شهر است. این کنیسه که در اواخر دهه 1880 ساخته شد ، به یک مرکز فرهنگی جامعه یهودی نه تنها در سن پترزبورگ ، بلکه در کل روسیه تبدیل شد.

ساختمان کنیسه تاریخ توسعه جامعه یهودیان را بازتاب می کند. در اواسط قرن 19 ، جامعه یهودی سن پترزبورگ به لطف سیاستمدار وفادار امپراتور الکساندر دوم ، توسعه زیادی پیدا کرد. در آن زمان آشکار شد که نیاز به ایجاد کنیسه وجود دارد.

در سال 1869 ، امپراتور اجازه ساخت کنیسه را برای جایگزینی کلیساهای موجود داد. با این حال ، رهبران جامعه شرایط سختی برای یافتن یک مکان مناسب برای ساختمان جدید داشتند. طبق دستور امپراتور ، کنیسه نمی تواند در هر جایی نزدیک به کلیساهای ارتدکس باشد. پس از 10 سال جستجوهای بی پایان ، جامعه توانست مجوز خرید زمین برای ساخت کنیسه را دریافت کند.

پروژه ساختمان در سال 1883 تصویب شد و ساخت آن طی 5 سال به پایان رسید. پس از آن ، کنیسه نه تنها به محلی برای اقامه نماز تبدیل شد ، بلکه همچنین محلی برای اجتماع یهود بود. تور روسیه فرصت مناسبی برای دیدن این کشور زیباست.

در زمان اتحاد جماهیر شوروی ، کنیسه چندین بار بسته شد و مجدداً باز شد ، اما در اوایل دهه 1980 هنگامی که به مرکز احیای زندگی مذهبی یهودیان در لنینگراد تبدیل شد ، دوباره بازسازی شد. امروزه کنیسه مرکز واقعی جامعه یهودی سن پترزبورگ است. شما می توانید از کنیسه در طول مراسمات مذهبی و همچنین هر زمانی در طول هفته بازدید کنید تا زیبایی های معماری آن را تحسین کنید.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.