باغ تابستانی یک مجموعه پارک است ، بنای یادبودی از هنر قرن شانزدهم در مرکز سن پترزبورگ واقع شده است. این پارک با حکم پیتر اول در سال 1704 تاسیس شد. قدیمی ترین باغ سن پترزبورگ است. ساخت باغ توسط استاد ایوان اوگریوموف به سرپرستی پیتر اول آغاز شد.

تزار ورسای خودش را رؤیایی کرد و خود نقشه اولیه خود را ترسیم کرد. وی قصد داشت یک پارک معماری منظم و با طرح دقیق و مسیرهای صاف ، درختان و بوته های مرتب ایجاد کند. معماران برجسته و باغبانان برجسته در ایجاد این پارک شرکت کردند. این پارک باید با ترکیبی از ملک های شهری و حومه شهر ، به مکانی برای استراحت تبدیل می شد.با آب احاطه شده است. مرز طبیعی پارک از شمال و شرق رودخانه های نوا و فونتانکا ، از جنوب و غرب رودخانه مویکا و کانال قو است. باغ تابستانی

سه راه مستقیم موازی از مسیرهای عمود بر رودخانه نوا به داخل قلمرو منتهی باغ تابستانی می شود. 18 اوت  1710 ، معمار دومنیکو ترزینی ، ساخت کاخ سنگی تابستانی پیتر اول ، که تا امروز حفظ شده ، را آغاز کرد. چشمه هایی ساخته شده بودند که به دلیل زیباییشان در باغ متمایز شده بودند. این اولین چشمه ها در روسیه بودند.

آثار سیل و طغیان سال 1777 بر روی باغ تابستانی

مطالب مرتبط : مهاجرت به روسیه

آثار سیل و طغیان سال 1777 بر روی باغ تابستانی

طغیان شدید در سال 1777 چشمه ها را ویران کرد. در بازسازی پارک چشمه ها و سیستم آبرسانی احیا شد. پیتر اول از ایتالیا مجسمه هایی برای باغ تابستانی آورد و به آنها بسیار افتخار می کرد. در قرن هجدهم بیش از دویست مجسمه در آنجا وجود داشت ، اما بعدها بسیاری از آنها یا در سیل ویران شدند ، یا به اقامتگاه های تابستانی سلطنتی حومه ، هرمیتاژ و قلعه سنت مایکل منتقل شدند.

اکنون باغ تابستانی با 90 مجسمه، نسخه هایی از سنگ مرمر مصنوعی، تزئین شده است . مشبک معروف در  توسط Y. Felten و P. Egorov بین سال های 1771 تا 1884 ساخته شده است. 36 ستون گرانیتی با گلدان ها و کوزه ها با چارچوب فلزی روباز وصل شده اند که دارای اجزای زینتی هستند. در دهه 50  قرن نوزدهم میلادی بنای تاریخی مشهور روسی ایوان کریلوف برپا شد. مجسمه  ، ساخته مجسمه ساز P. P. Klodt ، ایوان کریلوف را به تصویر می کشد ، که روی یک سنگ با یک کتاب باز در دستانش نشسته است. باغ تابستانی

مصالح به کار رفته در ساخت باغ تابستانی

مصالح به کار رفته در ساخت این باغ

پایه این بنا از سنگ Serdobol ساخته شده است و با قطعات برجسته روی بناها مشهورترین افسانه های کریلوف را نشان می دهد. 27 می 2012 باغ تابستانی در سن پترزبورگ پس از بازسازی افتتاح شد. کار بازسازی حدود سه سال به طول انجامید و ترمیم کنندگان برای حفظ  همانطور که در قرن 18 انجام شده است ، همه کارهایی را انجام داده اند.

در میان بناهای جدید در باغ تابستانی ، موزه باستان شناسی وجود دارد که شامل اشیاء جالبی است که توسط باستان شناسان در هنگام مرمت پارک یافت شده است. حوضچه مرمت شد ، یک خانه تابستانی ، یک گلخانه کوچک با باغ دارویی و یک حیاط پرندگان وجود دارد. بازدید کنندگان می توانند یک تور از پارک را رزرو کنید و یکشنبه ها از نمایشگاه های آن لذت ببرند. با انتخاب تور روسیه از این کشور اسرارآمیز دیدن نمایید.

باغ تابستانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *