کلیسای جامع دریایی سنت نیکلاس ، سن پترزبورگ یک کلیسای بزرگ ارتدکس و یک بنای باشکوه از باروک روسی است که در میدان سنت نیکولاس در سن پترزبورگ واقع شده است. کلیسای جامع سنت نیکلاس در دوره 1753 تا 1762 توسط معمار S. Chevakinsky در حیاط هنگ دریایی به جای کلیسای چوبی به عنوان یک کلیسای هنگ دریایی ساخته شد. با انتخاب تور روسیه از این کشور اسرارآمیز دیدن نمایید.

کلیسای جامع می تواند تقریباً پنج هزار نفر را در خود اسکان دهد. برج ناقوس چهار طبقه جداگانه و پوشیده شده با مناره مخروطی بلند در سال 1755-1775 ساخته شده است. برج ناقوس نه تنها به یک عنصر ارگانیک در کل مجموعه کلیسای جامع سنت نیکلاس تبدیل شد ، بلکه همچنین به یکی از نشانه های قابل تشخیص سن پترزبورگ تبدیل شد که اغلب در نقاشی های هنرمندان سن پترزبورگ دیده می شود.

معماری ساختمان کلیسای جامع دریایی سنت نیکلاس

معماری ساختمان کلیسای جامع دریایی سنت نیکلاس

ساختمان کلیسای جامع سنت نیکلاس با ستون های  کرینتی ، قاب های گچبری و تزیینات گسترده تزئین شده است. آن با پنج دماغه عریض با گنبدهای طلایی است. پلاستیک غنی از نمای ساختمان توسط بالکن هایی با میله های ساخته شده تزئینی تکمیل می شود. ترکیب کاملی از گنبدهای طلایی ، نما های آبی و ستون های سفید به کلیسای جامع زیبایی و هیبت می بخشد.

کلیسای جامع سنت نیکلاس از دو کلیسا تشکیل شده است – کلیسای تحتانی و کلیسای فوقانی. کلیسای تحتانی به نام سنت نیکلاس شگفت انگیز میرا ، که به عنوان حامی مسافران ، از جمله مسافران دریایی در نظر گرفته می شد ، اختصاص یافت. کلیسای فوقانی به نام اپیفانی اختصاص یافت. زیارتگاه اصلی کلیسای جامع سنت نیکلاس ، تصویر سنت نیکلاس است که قدمت آن به قرن 17 برمی گردد. امپراطور کاترین بزرگ دستور داد که به یاد پیروزی های دریایی روسیه بر ناوگان ترکیه و سوئد ، ده تصویر را در آن نصب کنند.

وضعیت کلیسای جامع در عصر حاضر

مطالب مرتبط : مهاجرت به روسیه

وضعیت کلیسای جامع در عصر حاضر

کلیسای جامع سنت نیکلاس که به کلیسای یادبود با شکوه دریایی روسیه بدل شد ، نقش موثری در دوران زندگی ناوگان روسیه داشت. در سال 1908 در باغچه ای پیرامون کلیسای جامع سنت نیکلاس ، ستون هرمی شکل سنگی به یاد بازماندگان ناو اسکندر سوم ، که در نبرد تسوشیما در 14 مه 1905 درگذشت ، ساخته شد.

پس از انقلاب اکتبر در سال 1917 ، کلیسای جامع سنت نیکلاس تعطیل نشده بود و از سال 1941 تا 1999 کلیسای جامع اصلی این شهر بود. امروزه کلیسای جامع سنت نیکلاس یک کلیسای فعال ارتدکس باقی مانده و سنت های یادبود چند ساله را حفظ می کند.

کلیسای جامع دریایی سنت نیکلاس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *