پارک و کاخ های پیترهوف یک بنای معماری جهان و هنر کاخ و پارک است. پیترهوف شامل مجموعه کاخ و پارک از قرن های XVIII-XIX – محل زندگی سابق حومه شهری سلطنتی است. پیترهوف شهر فواره ها است – شامل 173 فواره و 4 آبشار – که در 29 کیلومتری شهر در ساحل جنوبی خلیج فنلاند واقع شده است. با انتخاب تور روسیه از این کشور اسرارآمیز دیدن نمایید.

هر ساله ، تا 3 میلیون نفر برای لذت بردن از شکوه و چشم انداز فواره های بی شمار ، پارک های بی نظیر و غرفه های پیترهوف به اینجا می آیند. نام پیترهوف برای اولین بار در سال 1705 ذکر شده است. آن یک خانه ساحلی بود که در نزدیکی آن ، ساخت و ساز یک اقامتگاه بزرگ، نه سال بعد ساخت آن، آغاز شد. طرح اولیه این بنا متعلق به پیتر اول است. پس از پیروزی بزرگ نیروهای روسی بر سوئدی ها ، امنیت سن پترزبورگ هم از طریق زمین و هم از دریا به طور کامل تضمین شد.

ساخت و ساز پارک و کاخ های پیترهوف در سن پترزبورگ

ساخت و ساز پارک و کاخ های پیترهوف در سن پترزبورگ

از آن زمان ، کارهای مربوط به ساخت اقامت پیترهوف با شدت بیشتری ادامه یافت. تا به امروز ، نقاشی های اتوگرافیکی امپراتور با یادداشت ها و تصحیحات وی و سایر اسناد در آنجا جمع شده اند که تأیید می کند پیتر اول نه تنها در طرح کلی گروه پیترهوف مشغول فعالیت بوده است بلکه برخی از جزئیات ساختارهای معماری و چشمه ها را نیز توسعه داده است.

کارهای ساخت یک محل اقامت جدید با سرعت شگفت انگیزی انجام شد. مراسم افتتاح پیترهوف  در آگوست 1723 انجام شد و تا این زمان ، در آنجا پارک پائین طراحی شده است ، کانال دریایی حفر شده است ، برخی از چشمه ها بازسازی شده اند ، اتاق های فوقانی تزئین شده و کاخ های Mon Plaisir و Marly ساخته شده اند. طبق طرح پیتر اول ، از یک سو ، پیترهوف باید از نظر شکوه و بزرگی با مشهورترین اقامتگاه های سلطنتی در اروپا برابر باشد و از طرف دیگر به بنای یادبود پیروزی مبارزات روسیه برای دستیابی به دریای بالتیک تبدیل شود. هر دو با موفقیت انجام شدند.

وضعیت مجموعه های پیترهوف در قرن 18 میلادی

مطالب مرتبط : مهاجرت به روسیه

وضعیت مجموعه های پیترهوف در قرن 18 میلادی

کاخ بزرگ روی یک برآمدگی طبیعی ساخته شده است ، و سپس در اواسط قرن 18 توسط معمار Francesco Bartolomeo Rastrelli بازسازی شده است. طبق طرح پیتر اول ، که می خواست ورودی اصلی کاخ را با آبشارها تزئین کند ، یک آبشار بزرگ ساخته شده است – یک غار بزرگ ، که دو طرف آن با آبشارهای زیادی تزئین شده است.

این یکی از دیدنی ترین فواره های جهان است که مرکز تلفیقی آن فواره معروف سامسون با مجسمه سامسون انجیلی است که دهان شیر را پاره می کند. این فواره به نمادی از پیروزی روسیه بر سوئد بدل شده است: شیر بخشی از غشاء بازوهای سوئد بود و پیتر اول اغلب با سامسون مقایسه می شد.

سامسون بلندترین فواره پیترهوف است که می تواند تا 20 متر ارتفاع داشته باشد. در سال 1990 کاخ ها و پارک های پیترهوف در لیست میراث جهانی یونسکو قرار گرفت. در سال 1997 ، پیترهوف در قانون ایالتی با ارزش ترین اثر میراث فرهنگی مردمان روسیه درج شد.

پارک و کاخ های پیترهوف

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *