پارک پاولوفسک یک مجموعه کاملاً برجسته قصر و پارک است ، بنایی از معماری روسی قرنهای 18 و اوایل قرن نوزدهم است که با حکم ریاست جمهوری در لیست مکانهای محافظت شده میراث ملی در روسیه گنجانده شده است. از موزه املاک و ایالت سالانه بیش از 1.5 میلیون گردشگر بازدید می کنند. پاولوفسک همچنین در لیست شهرهای تحت حمایت یونسکو قرار گرفته است.

معماران برجسته ، دکوراتورها و نقاشان برجسته قرنهای 18 – 19 در ایجاد آن نقش داشتند: C. Cameron، V. Brenna، A. Voronihin، G. Quarenghi، C. Rossi، P. Gonzaga و… .  پاولوفسک به عنوان اقامت گاه  تابستانی  امپراتور پاول اول و خانواده اش ساخته شد. یکی از بزرگترین پارک های اروپا است و مساحت آن 600 هکتار است. پارک پاولوفسک از زمان تأسیس به عنوان زیباترین پارک در جهان شناخته شده است. با کاهش قیمت تور روسیه پیشنهاد می کنیم سفر به این کشور را در برنامه های خود قرار دهید.

پارک پاولوفسک مکانی که بازدید از آن در همه ی زمان ها آزاد بود

پارک پاولوفسک مکانی که بازدید از آن در همه ی زمان ها آزاد بود

این تنها پارک کشور است که طی دو قرن گذشته بازدید از آن برای عموم آزاد بوده است. از قرن 19 ،  کنسرت های موسیقی سنتی در آنجا وجود دارد که امروزه نیز ادامه دارد. برجسته ترین پارک کاخ پاولوفسک است که در ساحل رودخانه اسلاویکا ساخته شده است. کاخ پاولوفسک حتی از دورافتاده ترین قسمت های پارک قابل مشاهده است.

طرح کلی ساختمان پارک پاولوفسک شبیه به یک ملک ایالتی روسیه است: ستون بزرگ باز به ساختمان اصلی وصل شده است. لابی کاخ پاولوفسک با مجسمه های مصری تزئین شده است. نمای اصلی کاخ توسط راهروهای نیم دایره ای و حیاط جلویی بزرگ تزئین شده است. در سال 1872 بنای یادبود پاول اول در مرکز حیاط جلویی بنا شد. این ترکیب بسیار شبیه به میدان جلوی کاخ در ورسای ، با بنای یادبودی برای لوئیز چهاردهم است. در طول جنگ جهانی دوم ، بسیاری از نمایشگاه های کاخ پاولوفسک به سرقت رفت و کاخ به آتش کشیده شد.

مرمت کاخ پاولوفسک

مطالب مرتبط : مهاجرت به روسیه

مرمت کاخ پاولوفسک

اما در سال 1957 بخشی از اتاق های مرمت شده کاخ برای عموم باز شد و در سال 1978 این مرمت به پایان رسید. در حال حاضر 45 اتاق کاخ باز برای بازدید کنندگان وجود دارد. کاخ پاولوفسك موزه ای است كه مجموعه ای شامل بیش از 57000 اثر شامل مجموعه آثار تزئینی ، تابلوها و نقاشی های روسی و اروپای غربی پارک پاولوفسک ، مجموعه مجسمه های باستانی است.

این موزه زمینه های فعالیتی جدید، نمایشگاه های هنری معاصر ، فعالیت های آموزشی برای کودکان و بزرگسالان، را ایجاد می کند.

پارک پاولوفسک

 

pavlovsk

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *