میدان کاخ میدان اصلی سن پترزبورگ ، اثر معماری ای است که در نیمه دوم قرن 18 – نیمه اول قرن 19 ساخته شده است. میدان کاخ در سن پترزبورگ مکان مورد علاقه مهمانان و ساکنان این شهر ، قلب مرکز پایتخت شمالی روسیه است. این یکی از زیباترین مجموعه های معماری در جهان است که توسط بهترین معماران روسی ساخته شده است.

این میدان نام خود را پس از کاخ زمستان گرفته است که توسط معمار بارتولومئو رستری در اواسط قرن هجدهم ساخته شده بود. در سال 1819 ، به فرمان امپراتور الكساندر اول، معمار كارلو روسی پروژه ای از یك اثر معماری را توسعه داد و پیروزی نیروهای روسی را در جنگ سال 1812 ستود. در امتداد کناره جنوبی میدان یك سر در نیم دایره ای از ستاد كل ساخته شد که که طول آن 580 متر است. این طولانی ترین سر در در جهان است. با انتخاب تور روسیه از این کشور اسرارآمیز دیدن نمایید.

معماری میدان کاخ و ساختمان های موجود در این میدان

معماری میدان کاخ و ساختمان های موجود در این میدان

در وسط ساختمان ، یک طاق بزرگ وجود دارد که دارای تصاویری از نبوغ پرواز پیروزی است ، و با ترکیب مجسمه ای “ارابه پیروزی” با چهره های رزمندگان و ارابه ای از الهه بالدار پیروزی – نایک توسط Pimenov و V. Demuth-Malinovsky. در سال 1834 ، به یاد پیروزی سربازان روسی بر ارتش ناپلئون آراسته شده است که در آنجا افتتاح ستون اسکندر ایجاد شده توسط معمار آگوست مونتفرند انجام شد. ستون به افتخار امپراتور الكساندر اول نامگذاری شده است.

ستون با وزن 600 تن و ارتفاع 47.5 متر در بالای فرشته با صلیب قرار گرفته است ، مار را با صلیب زیر پا گذاشته است – نمادی از پیروزی خیر بر شر ، که توسط معمار B. Orlovsky ایجاد شده است. بنای روی پایه ستون ساخته شده توسط مجسمه سازان  لیپس و سوینتسف ، پیروزی نیروهای روسی  را جشن می گیرد. پیوند تمام ساختمان ها در سال 1843 از ساخت و ساز در ضلع شرقی ساختمان كارمندان گارد توسط معمار A. Briullov انجام شد. نمای ساختمان تزئین شده با ایوانی از بیست ستون یونی است.

کاخ زمستان یکی از کاخ های زیبای موجود در میدان

مطالب مرتبط : مهاجرت به روسیه

زمستان یکی از کاخ های زیبای موجود در این مکان

زیباترین ساختمان میدان کاخ، کاخ زمستان است. این ساختمان بزرگ 9 هکتار را اشغال کرده و حدود هزار اتاق دارد. در آن زمان بلندترین ساختمان سن پترزبورگ بود. رنگ های سبز و سفید کمرنگ از نمای کاخ زمستان ، سبکی و خاصیت خاصی به سبک باروک می بخشد. معمار روسی موفق شد در یک ترکیب واحد کاخ زمستانی و ساختمان ستاد عمومی را ترکیب کند.

میدان کاخ یکی از مکان های دیدنی سن پترزبورگ است. میدان کاخ به عنوان بخشی از ساختمان های تاریخی مرکز شهر سن پترزبورگ در فهرست میراث جهانی قرار دارد.

میدان کاخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *