کلیسای بانوی ما ولادیمیر کلیسای ارتدکس فعالی است که در میدان سنت ولادیمیر در سن پترزبورگ واقع شده است. این کلیسای جامع به نماد ولادیمیر مادر خدا ، یکی از مشهورترین نمادهای روسیه اختصاص دارد. کلیسای بانوی ما ولادیمیر در دوره 1761 تا 1769 در محل کلیسای چوبی به همین نام که در سال 1747 ساخته شده بود در میدان بازار ساخته شد.

این کلیسا در 9 آوریل 1783 مورد تقدیر قرار گرفت. کلیسای پنج گنبدی بنای معماری به سبک انتقالی از باروک تا کلاسیک است. این کلیسا شامل کلیسای ولادیمیر فوقانی (سرد) و کلیسای دمشقی سنت جان پایینی (گرم) است. در حال حاضر خدمات فقط در کلیسای  فوقانی ارائه می شود. تزئینات بیرونی کلیسای جامع به سبک باروک ساخته شده است.

نما و معماری کلیسای بانوی ما ولادیمیر

نما و معماری کلیسای بانوی ما ولادیمیر

نما با ستون های Corinthian تزئین شده است ، پنجره ها با تزئینات گچبری تزئین شده اند ، و نمای شمالی و جنوبی با طاق های شکسته تزئین شده است. در گوشه های شمال غربی و جنوب غربی بنا، کلیساهای سنگی قرار دارد که به سبک باروک ساخته شده اند. در سمت شمال کلیسای جامع ، یک برج ناقوس وجود دارد که نمای آن به سبک کلاسیک طراحی شده است.

برج ناقوس توسط گنبد با فانوس تاج گذاری شده است. بادبان گنبد مرکزی با تصاویر مجسمه ای از انجیل تزیین شده است. دیواره کلیسای ارتدکس قرن شانزدهم ، که در سال 1808 از کلیسای کاخ آنیچکوف نقل مکان کرد و در کلیسای فوقانی قرار گرفت. طاق های کلیسای تحتانی قبلاً پوشیده از نقاشی های باشکوه که مانند دیواره های کلیسای تحتانی بوده اند ، در اواسط قرن 20 از بین رفته است. تزئین اصلی کلیسای فوقانی ، دیواره ای از محراب اصلی به نام نماد ولادیمیر مادر خدا است که به طور معجزه‌آسایی از اعماق قرن هجدهم بیرون کشیده شده و متعلق به آثار منحصر به فرد هنر دینی است که امروزه تعداد نمونه های باقی مانده آن درکشور در روسیه از چند ده تا تجاوز نمی کند.

دروازه های این کلیسای محبوب و مقدس

مطالب مرتبط : مهاجرت به روسیه

دروازه های این کلیسای محبوب و مقدس

دیواره های کلیسای بانوی ولادیمیر نمونه ای از کارهای سبک باروک سن پترزبورگ است. دیواره تزئین شده با تصاویری از قسمت جلویی و داخلی محراب است. زیارتگاه اصلی کلیسای جامع تمثال  ولادیمیرمادر مقدس ، تصویر Vernicle تطهیر شده توسط سنت جان کرونشتات و همچنین تصویر سرابیم ساروف مقدس با آثار وی است.

کلیسای جامع و برج ناقوس نقش مهمی در برنامه ریزی شهری دارند. بنای یادبود کلیسای بانوی ما ولادیمیر ، چشم انداز Zagorodny Prospekt است و هنوز هم ارزش معماری غالب منطقه میدان ولادیمیر را حفظ می کند. فئودور داستایوفسکی نویسنده مشهور روسی در آخرین سال های زندگی خود یکی از اعضای کلیسا بود. در سال 1932 کلیسای بانوی ما ولادیمیر بسته شد و ساختمان کارخانه Lenmashuchet را در خود جای داد.

در آگوست 1989 ، کلیسا دوباره مرمت و به کشیش بازگردانده شد ، و در 7 آوریل 1990 اهدا شد. در ماه مه سال 2000 ، کلیسای بانوی ما ولادیمیر وضعیت کلیسای جامع را به دست آورد. با انتخاب تور روسیه از این کشور اسرارآمیز دیدن نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *