هلند جدید یک بنای بی نظیر از معماری صنعتی از اوایل سبک کلاسیک است. مجموعه ساختمان های هلند جدید در یک جزیره مصنوعی واقع شده است ، که توسط کانال های کریکوف و اداره نیروی دریایی و رودخانه مویکا احاطه شده است. این جزیره در سال 1717 ، زمانی که ساخت کانال ها به پایان رسید ، ایجاد شد. با انتخاب تور روسیه از این کشور اسرارآمیز دیدن نمایید.

چرا به این مکان هلند جدید می گویند؟

چرا به این مکان هلند جدید می گویند؟

در ابتدا ، چوب هایی که کشتی ها از آن ساخته می شدند ، در یک انبار کنار اداره نیروی دریایی ذخیره می شدند. این مکان هلند نامیده می شد. کانال های اداره نیروی دریایی و کریوکوف در سال 1719 حفر شدند. بدین ترتیب جزیره مصنوعی به شکل مثلثی ایجاد شد ، جایی که انبارها به آنجا منتقل شدند. با ایده پیتر اول ، این جزیره با نام هلند جدید شناخته شد.

معروف ترین قسمت از این جزیره یک طاق بزرگ آجری هلند جدید در روسیه است که بر فراز ورودی کانال توسط معمار فرانسوی Jean-Baptiste Vallin de la Mothe ساخته شده است. طاق توسط پروژه خود ، دو ساختمان را كه در امتداد رودخانه مویكا واقع شده اند ، به هم وصل كرد. در زیر طاق کانالی وجود داشت که بین رودخانه مویکا و بندر   حوزه رودخانه در مرکز جزیره قرار داشت. این بنا به واسطه ستون های توسکانی اش مشهور است و با ترکیبی از آجر قرمز و گرانیت ارغوانی برجسته شده است.

معماری و ساخت این بنا

معماری و ساخت این بنا

ارتفاع طاق 23 متر و عرض دهانه آن کمی بیش از 8 متر است. در قرن نوزدهم زندان نیروی دریایی توسط معمار نظامی الكساندر اسشتابرت ساخته شد و در اواخر قرن 19 استخری برای آزمایش کشتی ساخته شد ، جایی كه کشتی ساز الكسی كریلوف آزمایش و تئوری کشتی های غیرقابل توصیف را در در آنجا انجام داد.

در طول جنگ جهانی اول ، این جزیره به قدرتمندترین ایستگاه رادیویی ستاد نیروی دریایی آن زمان مجهز شده بود. در زمان اتحاد جماهیر شوروی ، این جزیره یک منطقه محدود بود. واحدهای نظامی در آنجا مستقر بودند. مجتمع جزیره از ده ها مکان تشکیل شده است که 11 مورد از آنها دارای بناهای تاریخی با اهمیت فدرال هستند. در سال 2004 ، آن را به حوزه قضایی شهرستان تبدیل شد. در اواخر سال 2004 ، آتش سوزی در این جزیره رخ داد که خسارات جدی به بسیاری از ساختمان ها وارد کرد.

بازسازی هلند جدید در سال 2006

مطالب مرتبط : مهاجرت به روسیه

بازسازی هلند جدید در سال 2006

در فوریه 2006 ، رقابتی برای بازسازی این مجتمع برگزار شد. در آماده سازی آن ، استخر کریلوفسکی ، آزمایشگاهی که  مندلیف در آن کار می کرد ، و ایستگاه رادیویی از بین رفت. این پروژه با مشارکت معمار مشهور انگلیسی ، نورمن فاستر ، برنده بهترین پروژه سرمایه گذاری شد.

طبق این پروژه از بناهای تاریخی این مجموعه برای اهداف مدرن استفاده خواهد شد: در ساختمان انبار یک موزه ، هتل ها و دفاتر وجود خواهد داشت و یک سالن کنسرت که برای چهارصد نفر طراحی شده است در زندان نیروی دریایی قرار دارد.علاوه بر این ، کاخ جشنواره ها با دو هزار صندلی  و یک آمفی تئاتر در فضای باز با سه هزار نفر ظرفیت وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *