نوسکی پروسپکت اصلی ترین و مشهورترین خیابان سن پترزبورگ است. مجموعه معماری بی نظیر نوسکی پروسپکت در طی قرن 18 – اوایل قرن بیستم شکل گرفته است. خیابان متصل به اداره نیروی دریایی و میدان الکساندر نوسکی است ، از ساحل رودخانه نوا شروع می شود ، از مرکز شهر عبور می کند و در رودخانه نوا پایان می یابد. با انتخاب تور روسیه از این کشور اسرارآمیز دیدن نمایید.

کل تاریخ سن پترزبورگ را می توان در تاریخ نوسکی مشاهده کرد. طول چشم انداز نوسکی 4.5 کیلومتر ، عرض  25 – 60 متراست. باریک ترین بخش از اداره نیروی دریایی تا رودخانه مویکا واقع شده و عرض اصلی خیابان را به ما یادآوری می کند.

نوسکی پروسپکت محل گذر سه رودخانه ی اصلی سن پترزبورگ

مطالب مرتبط : مهاجرت به روسیه

نوسکی پروسپکت محل گذر سه رودخانه ی اصلی سن پترزبورگ

نوسکی پروسپکت از سه رودخانه عبور می کند: مویکا ، کانال گریبوییدوف و فنتانکا. پس از ساخت اداره نیروی دریایی در سال 1704 و صومعه اسکندر نوویکی در سال 1710 ، تصمیم به ساخت جاده ای برای اتصال این دو سازه مهم با یکدیگر و با مسیر نوگورود که در نزدیکی نوسکی پروسپکت قرار گرفته بود ساخته شد و مورد استفاده بازرگانان روسی در قرن پانزدهم قرار گرفت و ساخت و سازها در هر دو طرف همزمان آغاز شد ، جاده ها از میان میدوود گذاشته شد و در سال 1760 به یک جاده وصل شدند که به همان شکلی که در ابتدا برنامه ریزی شده بود مستقیم نبود بلکه در منطقه میدان وستانستانیهخم می شد.

نوسکی پروسپکت نام خود را در سال 1783 گرفت. توسعه تدریجی نوسکی با ساختمان های سنگی در اواسط قرن 18 آغاز شد. جاده با قلوه سنگ ها سنگفرش شده و چند ردیف درخت در امتداد خیابان کاشته شده است. در سال 1839 ، این اولین خیابان در سن پترزبورگ بود ، جایی که روشنایی گاز در آن وجود داشت. در اوایل قرن بیستم ، نوسکی پروسپکت به مرکز مالی روسیه بدل شد: 40 بانک بزرگ ، 34 دفتر بانکی روسیه ، اروپا و آمریکا دفاتر خود را در آنجا داشتند.

بانک های این خیابان مشهور

بانک های این خیابان مشهور

برای بانک ها ساختمان های خاصی ساخته شده بودند. امروزه ، نوسکی پروسپکت مرکز زندگی فرهنگی و اجتماعی سن پترزبورگ است. موزه ها ، تئاترها ، سالن های نمایشگاهی ، سینما ها ، رستوران ها ، کافه ها ، مغازه ها و هتل ها در آنجا یا خیابان های مجاور وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *