کاخ هنر و معماری و پارک گاتچینا موزه ای است که در شهر گاتچینا در منطقه لنینگراد واقع شده است. این موزه  146 هکتار مساحت دارد. در سال 1765 ، كاترین دوم به دلیل تشكر از شركت در كودتای كاخ ، كه در آن كاترین ملكه شد ، ملک اربابی گاتچینا را خریده و آن را به کنت G. Orlov اهدا كرد. از این دوره ، تاریخ کاخ و پارک در گاتچینا آغاز شد.

آنتونیو رینالدی معمار اصلی شد. طبق پروژه وی ، کاخ گراند گاتچینا طوری ساخته شده است ، که عناصر خانه ایالتی روسیه و کلبه شکار انگلیسی را در خود جای داده است. آنجا پارکی به سبک انگلیسی ایجاد شد ، که مطابق با آخرین دستاوردهای هنر چشم انداز آن زمان بود. این نخستین پارک چشم انداز در تاریخ ساخت پارک روسیه بود.

دیدنی های موجود در پارک گاتچینا

دیدنی های موجود در پارک گاتچینا

در این پارک جزایر مصنوعی ، ستون عقاب ، ستون هرمی شکل سنگی Cesme ، گودال هشت ضلعی ، غار «اکو» و پل های چوبی ساخته شده است. همچنین یک منطقه شکار بزرگ برای شکار گذاشته شده است. پس از مرگ کنت Orlov در سال 1783 ، كاترین دوم املاك گاتچینا را از وراثش خریداری كرد و آنرا به پسرش- امپراتور آینده پاول اول داد.

Vincenzo Brenna در آن زمان معمار اصلی شد. باغ های متقارن و پارک سیلویا توسط استاد باغبان جیمز هاکت ایجاد شده است. عمارت ونوس در جزیره عشق و نه چندان دور از آن خانه بیرچ و دروازه ماسک ساخته شده اند . در ورودی پارک ، گیت های بیرچ ، اداره نیروی دریایی ، حیوانات و سیلویا ساخته شد. گلخانه های جنگلی ، مزرعه ، عمارت عقاب و ساختمان های دیگری نیز در آنجا ساخته شده است. در سال 1795 ، بازسازی کاخ بزرگ گاتچینا آغاز شد و در سال 1798 ، کاخ پریوری توسط معمار لووو ساخته شد. توسط معمار A. Zakharov ، آنجا پل Humpbacked ، حمام سرد و ماکیان ساخته شد.

آسیب های وارده به کاخ و پارک در طول ج ج دوم

آسیب های وارده به کاخ و پارک در طول ج ج دوم

در سال 1828 ، نیکلاس اول در حین مانورهای بهاری و پاییزی در سلو سرخ ، گاتچینا را مقر خود قرار داد. و در سال 1844 ، نوسازی کاخ بزرگ گاتچینا توسط معمار R. Kuzmin آغاز شد. 19 می 1918 کاخ گچتینا به عنوان موزه برای عموم افتتاح شد. در طول جنگ جهانی دوم ،مجموعه قصر و پارک آسیب های زیادی دید. کاخ و بسیاری از عمارت های پارک سوخته ، درخت ها بریده شدند.

پس از جنگ ، کار مرمت در پارک آغاز شد. بسیاری از امکانات پارک احیا شدند. اولین اتاق های کاخ در سال 1985 افتتاح شد. در حال حاضر ، کار مرمت در کاخ ادامه دارد. در سال 2009-2010 ، پل ها در قسمت مرکزی پارک بازسازی شدند و پس از مرمت عمارت ونوس باز شد. با کاهش قیمت تور روسیه پیشنهاد می کنیم سفر به این کشور را در برنامه های خود قرار دهید.

پارک گاتچینا

مطالب مرتبط : مهاجرت به روسیه

بازدید از عمارت ها و پل های

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *