موزه فابرژ در سن پترزبورگ در سال 2013 افتتاح شد. این موزه یک مکان خصوصی است که در کاخ شوالووی – ناریشکینی در تالار فونتانکا واقع شده است. تاریخچه این موزه از سال 2004 آغاز شد که ویکتور وکسلبرگ ، تاجر معروف روس و رئیس بنیاد نوآوری “Skolkovo” ، مجموعه تخم های فابرژ را که متعلق به فرزندان مالکوم فوربس بود خریداری کرد. او به نوبه خود ، یک کارآفرین مشهور آمریکایی و فرزند برتی چارلز فوربس ، بنیانگذار مجله “Forbes” بود. با انتخاب تور روسیه از این کشور اسرارآمیز دیدن نمایید.

سرنوشت تخم مرغ های موزه فابرژ

سرنوشت تخم مرغ های موزه فابرژ

آقای مالکوم فوربس آن تخم ها را برای سال ها جمع آوری کرد و آنها را در حراج های مختلف خریداری کرد. هر کالایی از مجموعه او باید جداگانه فروخته شود ، اما آقای وکسلبرگ موفق شد با این واقعیت موافقت کند که او کل مجموعه را خریداری می کند. بنابراین ، او نه تنها تخم ها را از سفر به دور دنیا نجات داد ، بلکه آن را نیز به روسیه برگرداند.

بنابراین ، تصمیم بر این شد که موزه ای بنا نهاده شود که این مجموعه را بر اساس آثاری که آقای ویکتور وکسلبرگ بدست آورده است به نمایش بگذارد. همچنین تصمیم گرفته شد آن را به کاخ شوالووی-ناریشکینی که پس از آن با بنیاد “سوویز ورمن” (“پیوند زمان”) اشغال شده بود ، برسانند. در سال 2006 ، مرمت کلی آغاز شد و هفت سال به طول انجامید. سرانجام ، این موزه برای عموم افتتاح شد و افرادی که به دیدن تاریخ می پردازند و عاشق دیدن نمایشگاه های کمیاب هستند ، این فرصت را داشتند که سالها پیش چیزهایی را که متعلق به اعضای خانواده امپریالیستی بود را ببینند.

طراحی فوق العاده تخم مرغ های فابرژ

طراحی فوق العاده تخم مرغ های فابرژ

تخم های فابرژ یک استاندارد خارق العاده از هنر جواهرات است. برای خلقت آنها فقط از مواد گرانبها مانند طلا ، نقره ، الماس ، مروارید ، یاقوت ، مخمل ، جیر و کریستال سنگی استفاده شده است. اولین نمایشگاه که برای بازدید در موزه فابرژ ارائه می شود تخم مرغ “Kurochka” (“اولین تخم مرغ مرغ”) است که به سفارش تزار الکساندر سوم برای همسرش ساخته شده است. این اولین تخم مرغ در مجموعه پنجاه و دو تخم امپریالیستی است که توسط خانه جواهرات پیتر کارل فابرژ برای خانواده امپریال روسیه ساخته شده است.

نمایشگاه های خارق العاده دیگر شامل تخم تاج گذاری امپریال است که در سال 1897 برای گرامیداشت تاجگذاری آخرین امپراطور روسیه ، تزار نیکلاس دوم ساخته شده است. آن به عنوان هدیه به همسرش Tsaritsa Alexandra Feodorovna اهدا شد. بازدید کنندگان ممکن است تخم های معروف دیگری پیدا کنند.

بازدید از موزه فابرژ

مطالب مرتبط : مهاجرت به روسیه

بازدید از موزه فابرژ

مانند تخم سرخ درختی که نیکلاس دوم برای عید پاک در سال 1911 به مادرش ماریا فئودوروونا هدیه داد ، تخم گل سرخ که نیکلاس دوم برای عید پاک در سال 1895  و تخم سالگرد پانزدهم(همچنین به عنوان تخم مرغ غنائم عشق معروف است) به همسرش الکساندرا فئودوروونا هدیه داد و سفارش تخم سنت جورج ، ساخته شده در سال 1916 ، که نیکلاس دوم روسیه نیز به مادر خود ماریا فئودوروونا هدیه داد.

تنها کاری که شما باید برای دیدن آن شاهکارهای باشکوه از هنرهای برجسته جواهرات گرانبها انجام دهید خرید بلیط برای بازدید از موزه فابرژ در سن پترزبورگ به صورت جداگانه (450 روبل برای هر نفر) یا گروهی (600 روبل برای هر نفر) است. این موزه هر روز از ساعت 10 صبح تا 8:45 بعد از ظهر   برای بازدیدکنندگان فردی و از ساعت 10 صبح تا 6 بعد از ظهر برای بازدید گروهی باز است. بلیط را می توانید بصورت آنلاین خریداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *