پل آنیچکوف یکی از مشهورترین پل های سن پترزبورگ روسیه است. پل آنیچکوف بر فراز رودخانه فنتانکا بخشی از پروس نکت نوسکی است. اولین پل چوبی به فرمان پیتر اول در سال 1715 ساخته شد. سپس آن به مرز برای شهر تبدیل شد. معبر رودخانه به نام M.O. Anichkov ، فرمانده گردان ساخت و ساز اداره نیروی دریایی که این پل را ساخته است.

طول معبر رودخانه 150 متر بود ، نه تنها رودخانه فونتانكا ، بلكه سیلاب باتلاقی رودخانه را نیز شامل می شد. اینجا دروازه و ورودی سن پترزبورگ بود. در مرز پاسپورت ها بررسی می شد و هزینه ورودی نیز گرفته می شد. علاوه بر این ، هزینه می توانست سنگ هایی باشد که شهر برای آسفالت کردن خیابان ها نیاز داشت. در اواخر قرن 18 ، ساخت و سازهای پشته ها و پل های سنگی در سواحل رودخانه فونتانکا آغاز شد. هفت پل سنگی اول بر فراز رودخانه فونتانکا ، از جمله آن پل آنیچکوف ، با همین پروژه استاندارد ساخته شد.

بازسازی پل آنیچکوف صد سال پس از ساخت

بازسازی پل آنیچکوف صد سال پس از ساخت

تمام پل ها از پل های سه دهانه ای با برج های کوچک و ظریف به عنوان تزئینات بودند. حدود صد سال بعد ، ترافیک در شهر ، به ویژه در نوسکی پروسپکت بسیار شدید شده بود ، خیابان ها بطور قابل توجهی گسترده تر شده بودند و برای عبور و مرور آسان تر ، می بایست پل های باریکی بازسازی شد. با انتخاب تور روسیه از این کشور اسرارآمیز دیدن نمایید.

بازسازی پل آنیچکوف توسط مهندس فون دورچائو انجام شد. این پل تا 37 متر گسترش یافت. ویژگی اصلی پل آنیچکوف چهار مجسمه های «مربی های اسب» است که توسط P. Klodt  در وسط قرن نوزدهم در چهار گوشه این پل قرار گرفته است. شهروندان سن پترزبورگ بدون این مجسمه ها ، که مدت ها پیش به نمادهای چشم انداز نوسکی تبدیل شده اند ، نمی توانند از پل آنیچکوف تصور کنند.

پل آنیچکوف

مطالب مرتبط : مهاجرت به روسیه

بازسازی پس از صد سال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *