الکساندر نوسکی لاورا مقدس صومعه ای مردانه در شهر سن پترزبورگ

الکساندر نوسکی لاورا مقدس یک صومعه مردانه ارتدکس در سن پترزبورگ روسیه است. این نخستین صومعه سن پترزبورگ است که در محل تلاقی رودخانه موناستیرکا با رودخانه نوا واقع شده است. این صومعه به دستور پیتر اول به یاد پیروزی سربازان شاهزاده الكساندر نوسكی مقدس بر سوئدی ها در سال 1240 ساخته شد.

تاریخ رسمی تأسیس صومعه اسکندر نوسکی، 25 مارس 1713، به عنوان روز تقدیس کلیسای چوبی Anniversary در نظر گرفته می شود . در سال 1724 ، بقایای جسد فرمانده از شهر ولادیمیر به صومعه منتقل شد. در سال 1797 ، این صومعه در لاورا سازماندهی مجدد شد. صومعه الکساندر نوسکی یکی از اولین مجموعه های مهم معماری پایتخت شمالی است. این صومعه مجموعه ای از بناها است که شکل گیری آن  بیشتر در قرن شانزدهم توسط معماران برجسته ، دکوراتورها ، نقاشان ، مجسمه سازان و بسیاری از سازندگان انجام شده است.

طرح توسعه صومعه ی الکساندر نوسکی لاورا

طرح توسعه صومعه ی الکساندر نوسکی لاورا

پروژه این صومعه در سال 1715 توسط معمار برجسته سن پترزبورگ Domenico Trezzini توسعه داده شد. تا سال 1727 این صومعه دارای چهار کلیسای جامع ، یک برج ناقوس با 5 ناقوس ، 5 ساختمان سنگی ، اتاق های چوبی و یک باغ بود. خطوط جنوبی و شمالی سازه های صومعه با برج ها در گوشه ها توسط معمار M. Rastorguev به ترتیب در سالهای 1756-1765 و 1760-1773 ساخته شده است. ساخت این صومعه در سال 1776-1790 توسط معمار I. Starov به پایان رسید که نمایشگر سبک کلاسیک است.

با کاهش قیمت تور روسیه پیشنهاد می کنیم سفر به این کشور را در برنامه های خود قرار دهید.

ایجاد تغییرات جزیی در صومعه

مطالب مرتبط : مهاجرت به روسیه

ایجاد تغییرات جزیی در صومعه

در سال 1780 ، معمار I. Starov  ورودی اصلی از سمت شهر را در مجموعه ای از صومعه در سمت چپ رودخانه Monastyrka ساخت که آن را با دیوارهای سنگی کم احاطه می کند.

الکساندر نوسکی لاورا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.