اداره نیروی دریایی ، سن پترزبورگ

اداره نیروی دریایی ، سن پترزبورگ

ساختمان اصلی اداره نیروی دریایی نمونه برجسته ای از معماری روسی و جهانی است که یک دستاورد بزرگ هنر کلاسیک اولیه است بازدید از این محل در برنامه تور روسیه گنجانده شده است. اداره نیروی دریایی مرکز معماری و آهنگسازی سن پترزبورگ است. سه شاه راه اصلی شهر- نوسکی پروسپکت ، ووزنسنسکی (رستاخیز) پروسپکت و خیابان گروخووایا- در اینجا به هم می رسند.

این ساختمان در طی یک قرن ، وضعیت فعلی خود را دارد. اولین اداره نیروی دریایی روسیه در سال 1704 به عنوان یک حیاط کشتی سازی ، با طراحی خود پیتر اول تاسیس شد. سازه های دیواری خشت دار یک طبقه به شکل روسی (حروف N (“H”) ، در جنوب این قلمرو چیده شده بودند و توسط استحکامات سفالی مستحکم شده بود. این حیاط توسط یک محوطه داخلی احاطه شده بود. ساختمان شامل انبارها ، کارگاه ها ، و همچنین بخش های مختلف اداره نیروی دریایی است ؛ حیاط برای ساخت کشتی های دریانوردی دارای نوارهای پوشیده شده بود.با سفر به کشور روسیه از طریق تور روسیه می توانید شاهد این مناظر زیبا باشید.

بنای جدید سنگی اداره نیروی دریایی در سال های 38-1732 با طرحی توسط A.Korobov در همان مکان ساخته شد که طرح قبلی و طرح کلی را حفظ کرده است. در مرکز ، بالاتر از دروازه ها ، یک برج با 72 متر ارتفاع ساخته شد که در بالای آن مناره مخروطی طلاکاری شده قرار داشت که تا کنون در آنجا باقی مانده است.

در اوایل قرن نوزدهم ، هنگامی که مرکز شهر بایستی از مجموعه های معماری بزرگ برخوردار باشد ، لازم بود که اداره نیروی دریایی به طور اساسی بازسازی شود. سازه های استحکام ویران شده بودند. در سال 1806 – 23 سومین ادارهء نیروی دریایی (فعلی) با طراحی معمار بزرگ روسی A.Zakharov ، برای بزرگداشت نیروی دریایی و پیروزی ناوگان روسیه ساخته شد. سازه بزرگ (نمای اصلی آن به طول 407 متر) شامل دو ساختمان به شکل n – بیرونی و داخلی است. یک کانال برای راه رفتن بین آنها استفاده می شد که بعداً پر شد. اولین بنا در آنجا مؤسسات اداری ، اداره حمل و نقل دریایی و رودخانه ای روسیه بود؛ دومین بنا کارگاه آموزشی صنعتی بود. قسمت مرکزی ساختمان اصلی با یک برج دارای یک بادگیر آب و هوا به شکل کشتی در بالای آن قرار دارد که به نمادی از شهر تبدیل شده است.

زاخاروف نقوش طاق دار قسمت مرکزی ساختمان را در نمای دو غرفه متقارن روبروی نوا و در تکمیل جناح های شرقی و غربی تکرار کرد. ساختمان اداره نیروی دریایی نمونه ای از تلفیق معماری و مجسمه سازی است. زاخاروف بهترین مجسمه ساز معاصر روسی را با نام Th.Schedchedrin انتخاب کرد. استقرار ناوگان اصلی، یک ناوگان در روسیه (مجسمه ساز I. I. Terebenev) در اتاق زیر شیروانی برج با ساختمان ناوبری و کشتی سازی مرتبط است. این سازه نشانگر نپتون – نمادی از قدرت بر دریا- است که پیتر اول را راهنمایی می کرد . قسمت های جانبی ساختمان با نماهای تریتن ها و حوری های درگیر در کار ساخت کشتی یا کشتی هایی که از قبل روانه شده اند پر شده است. تزئینات مجسمه ای برج، غنی و جالب است. در هر دو طرف طاق اصلی ، گروه های مجسمه ای قرار دارند که نمایانگر حوری های حامل کره زمین هستند. در گوشه و کنار برج اتاق زیر شیروانی مجسمه های اسکندر بزرگ ، آشیل ، آژاکس و پیرروس (مجسمه ساز Th.Schedchedrin) قرار دارند. مجسمه های بالای ستون فوقانی برج چهار فصل سال ، چهار عنصر طبیعت ، چهار باد اصلی را نشان می دهد که در آنجا ایزیس ، حامی کشتی سازی و اورانیا ، الهه نجوم در بین آنها وجود دارد. مجسمه سازانی مانند S.Pimenov ، V.Demuth-Malinovsky و A.Anisimov نیز درساخت این آثار شرکت کرده اند.

ساختمان جدید اداره نیروی دریایی کشور روسیه که توسط زاخاروف ساخته شده است موجب تغییر بزرگی در دکوراسیون مجدد میادین کاخ و سنا شد.

ساخت کشتی در اداره نیروی دریایی تا سال 1844 ادامه یافت. بعداً تنها برخی از بخش های مربوط به نیروی دریایی در ساختمان باقی ماندند و از سال 1925 اداره نیروی دریایی دانشکده مهندسی نیروی دریایی را در خود جای داده است. تور روسیه می تواند فرصت خوبی برای دیدن این جاذبه ها باشد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.