کلیسای تجلی در اوستروف بنایی مذهبی که با حکم ایوان در استروف بنا گردید

کلیسای تجلی در نیمه دوم قرن شانزدهم با حکم ایوان در دهکده سلطنتی اوستروف روسیه ساخته شد. این روستا نخستین بار در کتاب معنوی ایوان کالیتا ذکر شده بود و تا پایان قرن شانزدهم متعلق به تزارها و شاهزاده های بزرگ بود که از آن به عنوان یک اقامتگاه تابستانی استفاده می کردند. اتاق های برجی چوبی در دهکده ساخته شد.

در قرن شانزدهم ، این روستا به یک مالک معروف و ثروتمند – شاهزاده الکساندر منشیکوف ، منتقل شد که یک ملک بزرگ با خانه های بسیار ساخت. از سال 1765 ، این دهکده متعلق به کنت اورلوف بود که یک عمارت دو طبقه دیگر با یک خانه بزرگ ، گلخانه ها ، باغ ها و گل میخ در آنجا ساخت. سپس ملک اربابی شروع به فروپاشی کرد. امروزه تنها بخشی از اصطبل های سبک امپراتوری و دکوراسیون اصلی روستا – کلیسای تجلی – از کلیه بناهای بی نظیر در استروت باقی مانده است.

کلیسای تجلی در اوستروف بنایی مذهبی که با حکم ایوان در استروف بنا گردید

مطالب مرتبط : مهاجرت به روسیه

معماری چشم نواز و بی نظیر کلیسای تجلی

کلیسای تجلی ، که در معماری خود بی نظیر است ، در یک سطح صعودی قرار دارد و ظاهراً بلندتر به نظر می رسد. خود کلیسا بسیار بلند- در حدود 30-35 متر- است . این بناها روی ساختمان كلاسیک كلیساهای سنگی ساخته شده است. پایه ساختمان به صورت چهار ضلعی است. یک هشت ضلعی روی آن تنظیم شده است که حامل سقف هشت ضلعی است.

قسمت زیرین هشت ضلعی و سقف کوهپایه ای با ردیف طاق های برجسته ای پوشانده شده است و به کلیت کلیسا آرمان رو به بالای بیشتری می بخشد. از طرف شرق ، در دو طرف کلیسا ، دو راهرو با سه لایه طاق های تاج دار وجود دارد. در سال 1830 ، برج ناقوس به سبک Gothic Revival با منارهای مخروطی زیاد و منارهای کوچک در گوشه های ردیف فوقانی به قسمت غربی کلیسا وصل شد.

معماری چشم نواز و بی نظیر کلیسای تجلی

وضعیت این کلیسا در قرن بیست میلادی

در نیمه دوم قرن 20 ، کلیسا مرمت شد. در هنگام ترمیم ، فضای داخلی حفظ نشده ، دیوارها سفید شده و نمادی جدید به نمایش گذاشته شده است. در اواخر دهه 1990 ، یک کلیسای چوبی از سنت نیکلاس در کنار کلیسای تجلی ساخته شد. با کاهش قیمت تور روسیه پیشنهاد می کنیم سفر به این کشور را در برنامه های خود قرار دهید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.