گالری دولتی ترتیاکوف در مسکو یکی از برجسته ترین مراکز علمی ، هنری ، فرهنگی و آموزشی در روسیه و بزرگترین موزه هنر روسیه است. این گالری در سال 1856 توسط پاول ترتیاکوف به عنوان یک مجموعه خصوصی تأسیس شد.

آن شامل آثار هنری استادان قرن های 10-20 است. این مجموعه شامل کلیه روندهای نقاشی روسیه از نمادها گرفته تا آوانگارد است. در سال 1856 ، یک بازرگان پاول ترتیاکوف دو نقاشی اول نقاشان روس N. N. Shilder و V. Khudyakov را خریداری کرد. در سال 1850 ، او آثار I I. Sokolov ، V. Jacobi ، A. Savrasov و M. Klodt را به مجموعه خود اضافه کرد. با انتخاب تور روسیه از این کشور اسرارآمیز دیدن نمایید.

پاول ترتیاکوف و رویای ایجاد گالری دولتی ترتیاکوف

پاول ترتیاکوف و رویای ایجاد گالری دولتی ترتیاکوف

در آن زمان پاول ترتیاکوف رویای موزه را داشت که در آن آثار هنرمندان روسی به نمایش گذاشته شود. گردآورنده بهترین آثار هنرمندان روسی را که در بازار هنر حضور داشتند را به دست آورد. طبیعتاً پاول تریتیاکف فقط یک جمع کننده نبود ، او دانش گسترده ای درباره ادبیات ، هنر ، تئاتر و موسیقی داشت. او نخستین موزه را در روسیه ایجاد کرد که منعکس کننده پیشرفت هنر روسیه بود و می خواست این موزه به یک موزه عمومی تبدیل شود.

در سال 1867 ، این گالری ، به نمایندگی از مجموعه ای از پاول و برادرش سرگئی افتتاح شد. پاول نقاشی ها را در خانه خود در Lavrushinsky Lane قرار داد. از سال 1872 تا 1874 ، دو اتاق موزه ساخته شد که با مسکن ارتباط داشتند. در سال 1882 ، هنگامی که لازم بود مجموعه ای از ترکستان قرار گیرد ، شش اتاق با نام تجاری جدید اضافه شدند. گالری دولتی ترتیاکوف اتاق های اضافی همچنین در سال 1885 و 1892 ایجاد شد. سال 1892 سال قابل توجهی برای موزه بود – در آن سال ، پاول ترتیاکوف گالری را به شهر مسکو برد.

آثار موجود در مجموعه ترتیاکوف

مطالب مرتبط : مهاجرت به روسیه

آثار موجود در مجموعه ترتیاکوف

مجموعه گالری دولتی ترتیاکوف 1287 تابلو ، 518 نقاشی و 9 مجسمه توسط هنرمندان روسی قرنهای 18-14 و همچنین آثاری از استادان اروپای غربی است. یک سال بعد ، افتتاح رسمی گالری پاول و سرگئی ترتیاکوف شهر مسکو برگزار شد. پس از درگذشت پاول ترتیاکوف در سال 1898 ، کارهای وی توسط سایر افراد ادامه یافت. در حال حاضر ، مجموعه عالی  حاوی بیش از 170000 اثر ، از جمله تندیس های متعدد ، نقاشی ها ، مجسمه ها  و گرافیک ها است.

این مجموعه شامل آثار هنری هنرمندان مشهور روسی همچون آندری روبلوف ، الکسی ساوراسوف ، واسیلی سوریکوف ، ایلیا رپین ، ایوان شیشکین ، والنتین سرووف ، ویکتور ویسنتسف ، میخائیل وروبل ، کازیمیر مالوویچ و دیگران است. بی نظیرترین مجموعه های این موزه مجموعه آثار روسی قرون 9 تا 10 و مجموعه هنر شوروی 1930-1980 است.

گالری دولتی ترتیاکوف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *