کلیسای جامع باروری پاکساز مریم مقدس رومی از باروری پاکساز مریم مقدس یکی از دو کلیسای جامع کاتولیک در مسکو و بزرگترین کلیسای جامع کاتولیک در روسیه نیز هست. این بنا در اوایل قرن بیستم بنا به درخواست کنسول رومی کاتولیک مسکو ساخته شده است. مقامات اجازه ساخت آن را دادند ، گرچه از آنها خواسته شد كه بعضی از شرایط را رعایت كنند ، مثلاً  ساخت این کلیسای جامع كاتولیك دورتر از مرکز شهر و كلیساهای ارتدكس مسكو. با انتخاب تور روسیه از این کشور اسرارآمیز دیدن نمایید.

مراحل ساخت کلیسای جامع باروری پاکساز مریم مقدس

مراحل ساخت کلیسای جامع باروری پاکساز مریم مقدس

ساخت کلیسای جامع کلیسای کاتولیک رومی مریم مقدس ده سال به طول انجامید. سرمایه آن توسط کاتولیک های لهستانی که در نزدیکی خیابان مالایا گروژینسایا واقع شده بودند ، جایی که کلیسای جامع در آن قرار داشت و برای راه آهن مسکو اسمولنسک کار می کردند جمع آوری شده بود. کلیسای جامع جدید به سبک نئو گوتیک و دارای قسمت های تزئینی بزرگ ساخته شده است.

در سال 1938 به دلیل وضعیت ناگوار در کلیسای جامع ، کلیسای جامع بسته شد و یک خوابگاه در داخل آن سازماندهی شد. در طول جنگ بزرگ میهنی ، کلیسای جامع زمانی که برخی از سنگرها و برجک ها  با بمباران تخریب شدند آسیب دید.

وضعیت کلیسا پس از جنگ

مطالب مرتبط : مهاجرت به روسیه

وضعیت کلیسا پس از جنگ

پس از جنگ ، در سال 1956 ، ساختمان به موسسه تحقیقاتی “Mosspetspromproekt” واگذار شد و فضای داخلی آن کاملاً متفاوت بود. فقط در اواخر دهه 80 میلادی ، جامعه لهستانی مسکو با توجه به بازگشت کلیسای جامع به کلیساهای کاتولیک مسئله ای را مطرح کرد.

اکنون کلیسای جامع کلیسای کاتولیک رومی مریم مقدس نه تنها از بین نرفته است بلکه افرادی را از سراسر مسکو که دوست دارند به موسیقی ارگانیک گوش دهند به خود جذب می کند و همچنین این کلیسا بسیار زیبا است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *