موزه هنرهای زیبا پوشکین یکی از بزرگترین موزه های روسیه است که نه تنها شاهکارهای هنری روسیه بلکه شاهکارهایی از اروپا و سایر نقاط جهان را جمع کرده است. ساختمان موزه به سبک التقاط ساخته شده است و امروزه واقعاً نشانه ای از مسکو است.

موزه هنرهای زیبای پوشکین برای اولین بار در سال 1912 افتتاح شد و اکنون حاوی نزدیک به 670 هزار شاهکار مجسمه سازی و نقاشی است. همچنین دارای بسیاری از بناهای باستانی و اشیای نگین شناسی است. اما فقط 1.5٪ از مجموعه نمایش داده می شود.

قدمت آثار به نمایش در آمده در موزه هنرهای زیبا پوشکین

قدمت آثار به نمایش در آمده در موزه هنرهای زیبا پوشکین

آنجا آثاری از دوران باستان تا قرن بیستم در مجموعه موزه پوشکین وجود دارد. هریک از سالن ها دوره متفاوتی را نشان می دهد. در طبقه اول سالن هایی با آثار باستانی مانند سالن مصر ، سالن های آسیا و مدیترانه ، هند و آمریکای لاتین پیدا خواهید کرد. بی نظیرترین اثر طبقه اول گنجینه ای است که توسط هاینریش شلیمان باستان شناس آلمانی در کاوش های ترویا در دوره 1890-1871 پیدا شد.

تالارهای یونان باستان و روم در طبقه دوم واقع شده اند. آنجا آمورهای باستانی ، اشیای سفالی و مجسمه وجود دارد. در اینجا می توانید نسخه هایی از مشهورترین مجسمه های عتیقه مانند داوود میکل آنژ و دیگران و آثار باستانی این کشورها را از قرون وسطی و رنسانس پیدا کنید.

نقاشی های مشهور از نقاشان بنام در موزه

نقاشی های مشهور از نقاشان بنام در موزه

همچنین مجموعه گسترده ای از نقاشی های نقاشان قرن 19 و 20 مانند گوگن ، ون گوگ ، ماتیس و پیکاسو و مجموعه ای از تندیس های بیزانس وجود دارد. با انتخاب تور روسیه از این کشور اسرارآمیز دیدن نمایید.

نمایشگاه موزه هنرهای زیبای پوشکین دائما در حال تغییر است. نمایشگاه های متحرک شاهکارها از گالری های معروف جهان غالباً در اینجا نیز برگزار می شود.

موزه هنرهای زیبا پوشکین

مطالب مرتبط : مهاجرت به روسیه

دیدنی های مسکو و موزه هایش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *