صومعه نیکولو-اوگراسکی صومعه مردانه ارتدکس روسی است که در شهر دژرژینسکی منطقه مسکو واقع شده است. این صومعه توسط دیمیتری دانسکی تأسیس شده است که طبق افسانه ، در راه رفتن به میدان کولیکوو ، در آنجا اقامت گزید و تصمیم گرفت که پس از دیدن تصویری از سنت نیکلاس ، در یک رویا پرهیزگارانه ، نبرد قاطعانه به تاتارها صرفه نظر کند.

او در همان نقطه یک صومعه تأسیس کرد. صومعه بارها و بارها سوخته و ویران شد ، اما به سرعت مرمت شد. در سال 1521 ، این صومعه در هنگام یورش به مسکو توسط کریمه خان محمد اول جیرای به آتش کشیده شد ، اما مانند موارد قبلی به سرعت مرمت شد. در دهه 1680 ، این صومعه اغلب توسط تزار پیتر اول جوان مورد بازدید قرار می گرفت. با انتخاب تور روسیه از این کشور اسرارآمیز دیدن نمایید.

صومعه نیکولو-اوگراسکی و تبدیل آن به زندان پس از قیام مسکو

صومعه نیکولو-اوگراسکی و تبدیل آن به زندان پس از قیام مسکو

پس از سرکوب قیام روسیه ، اوگراسکایا زندانی برای کمانداران شورشی بود که علیه تزار پیتر جوان صحبت می کردند. کلیسای جامع بزرگ تجلی توسط معمار کامینسکی در سال 1880-1984 ساخته شده است  و یک اثر رهبانی شد. در اول جولای سال 1919 ، این صومعه به یک آرتل کارگری  راهبه ها به نام “انجمن کارگری نیکلاس اوگراسکایا” تبدیل شد که به ریاست یک رئيس صومعه، آرچیماندریت مکاریوس اداره می شد.

در سال 1925 ، این صومعه کاملاً بسته شد. در سال 1940 ، کلیسای جامع باستانی این صومعه – کلیسای جامع سنت نیکلاس که در قرن شانزدهم ساخته شده بود ، ویران شد. در 30 ژانویه 1991 ، این صومعه به کلیسای ارتدکس روسی بازگردانده شد. در دهه 1990 ، مرمت بسیاری از بناها انجام شد و کلیساهای جدید ساخته شدند.

تاسیس کلیساهای جدید در محوریت این صومعه

مطالب مرتبط : مهاجرت به روسیه

تاسیس کلیساهای جدید در محوریت این صومعه

در سال 2004 ، ساخت کلیسای کوچک به افتخار مصائب مسیح به پایان رسید. در همان سال یک کلیسای ارتدکس جدید در کلیسای جامع تجلی صومعه ساخته شد. کلیسای جامع سنت نیکلاس نیز با پروژه Hieromonk Arseny بازسازی شد. در سال 2009 ، نقاشی داخلی کلیسای جامع تجلی به پایان رسید. امروزه این صومعه کاملاً مرمت شده است و چندین موزه در آن فعالیت می کنند.

صومعه نیکولو-اوگراسکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *