صومعه جدید اورشلیم (رستاخیز) یک صومعه مردانه در روسیه است که در شهر ایسترا ، منطقه مسکو واقع شده است. این صومعه در سال 1656 توسط پاتریارچ نیكون تأسیس شد که طبق برنامه ای مجبور شد مجدداً مجموعه اماكن مقدس فلسطین را در نزدیك مسكو تأسیس كند. حومه صومعه تحت بازسازی قرار گرفت: جنگل در امتداد رودخانه اشترا بریده شد ، تپه ای که در آن صومعه ساخته شده بود ، انباشته و تقویت شد.

تعداد زیادی از کشاورزان صومعه برای کار عمرانی بزرگ جذب شدند. نام های قبلی به نام جدید تغییر یافته که از متون انجیل گرفته شده است. صومعه مردانه بر روی تپه بنام زیون ساخته شده است. تپه الون با کلیسای سنگی الون در شرق تپه زیون قرار داشت ، در شمال تپه تابور قرار داشت.

صومعه جدید اورشلیم و سایر صومعه های اطرافش

صومعه جدید اورشلیم و سایر صومعه های اطرافش

در ساحل رودخانه ایسترا ، که به اردن تغییر نام داده است ، صومعه پاتریارچ ساخته شده است ، جایی که کلیسای اپیفانی و کلیسای سنت پیتر و پولس در آن قرار داشتند. همچنین یک صومعه كوچك – بتانی تأسیس شد ، به نام شهری كه در عهد جدید نامگذاری شده است. برخی از ساختمان ها خطوط بناهای اورشلیم را مثل کلیسای جامع رستاخیز که شبیه به کلیسای آرامگاه مقدس است ، تکثیر می کنند. با کاهش قیمت تور روسیه پیشنهاد می کنیم سفر به این کشور را در برنامه های خود قرار دهید.

از ویژگی های بارز کلیسای جامع ، سرامیک های معماری است که تزئینات داخلی و نمای آن است. دکوراسیون سرامیکی در اواسط قرن شانزدهم توسط استادانی چون پیتر زابورسکی ، استپان پولوبز و ایگناتیوس ماکسیموف طراحی شد. مجموعه ای از سازه های معماری چوبی سنتی روسی در قلمرو صومعه ساخته شده است.

کلیسای چوبی رستاخیز

مطالب مرتبط : مهاجرت به روسیه

کلیسای چوبی رستاخیز

در سال 1656 کلیسای چوبی رستاخیز با سالن های ناهار خوری و اتاق های کارکنان ساخته شد. در سال 1919 ، صومعه تعطیل شد. از سال 1921 ، دو موزه در قلمرو آن قرار گرفت: موزه تاریخ و هنر و موزه تاریخ محلی که در سال 1922 در موزه تاریخ و هنر ایالتی ادغام شدند. مجموعه آن شامل اشیاء کلیساهای صومعه و مقدسات ، نمایشگاه های موزه یادبود پاتریارچ نیکون ، نقاشی های گالری هنر ، واقع در سالن های ناهار خوری ، آثار باستانی ، اقلامی از املاک و مستغلات بخش غربی استان مسکو است.

در سال 1941 ، بسیاری از بناهای معماری از جمله کلیسای جامع رستاخیز نابود شدند. در سال 1959 ، موزه مجدداً افتتاح شد ، بناهای صومعه به غیر از اصلی ترین بنای معماری – یك كلیسای غول پیکر قرن شانزدهم، بازسازی شدند . در سال 1994 ، صومعه جدید اورشلیم بازگشایی شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *