متروی مسکو یک سیستم ترانزیت سریع است که در خدمت مسکو و شهرهای همجوار مسکو Krasnogorsk و Reutov است. این دومین سیستم متروی سریع در جهان بعد از متروی توکیو است. این سیستم از 12 خط با طول کلی 298.8 کیلومتر (پایه دوقلو) تشکیل شده است که در آن 182 ایستگاه وجود دارد. خط اول در 15 مه 1935 افتتاح شد و از ایستگاه «Sokolniki» به ایستگاه «Park Kultury» ، با شاخه ای به ایستگاه «Smolenskaya» می رود.

با کاهش قیمت تور روسیه پیشنهاد می کنیم سفر به این کشور را در برنامه های خود قرار دهید.

افتتاح اولین خط متروی مسکو

افتتاح اولین خط متروی مسکو

در ابتدا مترو مسکو به نام L. Kaganovich نامگذاری شد. در سال 1955 ، مترو به نام V. Lenin نامگذاری شد. تقریباً از سال های اول متروی مسکو ، آن به عنوان نهاد دفاع عمرانی در نظر گرفته شده بود. در آوریل سال 1941 اعلام شد كه قرار است از مترو به عنوان پناهگاه بمب ماس استفاده شود. در طول جنگ جهانی دوم ، هزاران مسکویی در آنجا در برابر حملات هوایی پناه گرفتند.

مترو مسکو روسیه با دکوراسیون غنی بسیاری از ایستگاه ها با نمونه های هنر رئالیسم سوسیالیستی شناخته شده است. ایستگاه های مترو مسکو نیز “کاخ های زیرزمینی مسکو” نامیده می شوند ، که از نظر سالن های با شکوه با هم تفاوت دارند. مجتمع های زیرزمینی با مجسمه ها و نقش برجسته ها ، آثار تزئینی و یادبود تزئین شده است: نقاشی ، معرق و شیشه های رنگ آمیزی شده ایجاد شده توسط هنرمندان برجسته کشور.

ایستگاه های محافظت شده توسط دولت

ایستگاه های محافظت شده توسط دولت

ایستگاه های «پوشکینسکایا» ، «میدان انقلاب» با 76 مجسمه برنز توسط مانیس مانیزر ، «کروپوتسکینایا» ، «کومسومولسکایا-کلتسویایا» با موزائیک های P. Korin ، Novoslobodskaya و دیگران متعلق به جالب ترین بناهای معماری 1930- 1950 تزئین شده اند. برخی از آنها به طور رسمی توسط دولت محافظت می شوند.

متروی مسکو

مطالب مرتبط : مهاجرت به روسیه

زیبایی های مترو در شهر مسکو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *