کرملین مسکو قدیمی ترین بخش شهر است ، نمادی از ملیت روسی ، یکی از بزرگترین مجموعه های معماری در جهان است. آن یک مجموعه اصلی اجتماعی ، سیاسی ، مذهبی و تاریخی مسکو و اقامتگاه رسمی رئیس جمهور فدراسیون روسیه است. كرملین مسكو در ساحل سمت چپ رودخانه موسكوا – در تپه بوروویتسكی – در محل تلاقی رودخانه نگلینایا قرار دارد. اولین مسکن در مکان کرملین حدود 4000 سال پیش ایجاد شد.

محل ساخت کرملین به طور اتفاقی انتخاب نشده بود. موقعیت مکانی بالای کرملین این امکان را می داد تا دشمنان را از فاصله دور ببیند و این رودخانه به عنوان یک مانع طبیعی در راه آنها قرار داشت. کرملین در اصل از چوب ساخته شده بود. برای اطمینان بیشتر در اطراف دیوارها یک دیوار خشت ساخته شده بود. بقایای استحکامات در زمان کار ساخت و ساز در این روزها کشف شد. اولین دیوار چوبی در محل کرملین در سال 1156 به دستور شاهزاده یوری دولگروکیکی ساخته شد. این داده ها در کتاب های تاریخ  باستانی آمده است. با انتخاب تور روسیه از این کشور اسرارآمیز دیدن نمایید.

وضعیت کرملین روسیه در قرن 14 میلادی به چه صورت بود؟

وضعیت کرملین مسکو در قرن 14 میلادی به چه صورت بود؟

در اوایل قرن 14 ، این شهر توسط شاهزاده ایوان کالیتا اداره می شد. وی تصمیم گرفت تا شهر را تزئین و ارتقا بخشد و دستور ساخت دیوارهای جدید را صادر کرد. در زمان حکومت دیمیتری دانسکی ، دیوارهای سنگی در کرملین ساخته شد. این بنا از سنگ آهک ساخته شده است که از معادن نزدیک مسکو استخراج می شد. كرملین با زیبایی دیوارهای سفید آن معاصر را تحت تأثیر قرار داد كه از آن زمان به مسكو، سنگ سفید گفته می شد.

كرملین با سنگ سفید بیش از 100 سال ایستاده بود. در طی آن زمان ، چیزهای زیادی تغییر کردند. سرزمین های روسیه در یک کشور قدرتمند متحد شدند. فرماندار بعدی ، ایوان سوم ، بهترین استادان روسی و معماران مشهور ایتالیایی را برای شروع ساختمان جدید دعوت کرد. سازندگان در حال ساخت قطعه جدید كرملین بودند كه نباید از شهر بدون قلعه خارج شود: بخش قدیمی دیوارهای سنگی سفید تخریب شد و در جای خود ساختمان جدیدی از آجر ساخته شد.

ایجاد خندق در کرملین برای محافظت از این مکان

ایجاد خندق در کرملین برای محافظت از این مکان

در اوایل قرن شانزدهم ، در قسمت سوم كرملین خندق وسیعی وجود داشت. بنابراین ، کرملین از خطرات محافظت شد. در کنار نوسازی دیوارهای کرملین ، کلیساهای معروف مشهور کرملین همچون کلیسای جامع اسامپشن ، کلیسای جامع آرچانگل و کلیسای جامع مسیحی ساخته شده است. پس از تاجگذاری رومانوف ، ساخت کرملین با سرعت بیشتر ادامه یافت.

کرملین مسکو

برج ناقوس کلیسای فیلارت در کنار برج ناقوس ایوان بزرگ ، کاخ های ترم و تفریحی ، کاخ پارتیارچ ، کلیسای جامع دوازده رسول و آرسنال ساخته شده است. در طول حمله ناپلئون ، کرملین آسیب دید. کلیساها خراب و غارت شدند و در زمان عقب نشینی ، قسمت هایی از دیوارها ، برجها و ساختمانها منفجر شدند. در طول 1816-1819 کرملین احیا شد. در طول انقلاب اکتبر ، کرملین بمباران شد.

در زمان اتحاد جماهیر شوروی ، كاخ كنگره های كرملین ساخته شد ، ستون هایی را در برجها مستقر كردند ، روی پایه های تزار توپ و برج ناقوس تزار قرار دادند و بارها و بارها دیوارها و بناهای كرملین را مرمت كردند.

دیدنی های این بنای جذاب

مطالب مرتبط : مهاجرت به روسیه

چرا باید از این بنا بازدید نماییم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *