مقبره لنین – سلامتی رهبر اتحاد جماهیر شوروی در سال 1923 بدتر شده بود و پس از وخامت ناگهانی لنین درگذشت. وی در بیست و یکم ژانویه سال 1924 درگذشت. صدها هزار نفر می خواستند در غم و اندوه با او خداحافظی کنند و ناگهان حاکمان این کشور تصمیم گرفتند برای کسانی که نتوانستند به موقع بیایند تا با رهبر خود خداحافظی کنند مقبره ای بسازند.

ساختمان چوبی مقبره پیش از این در تاریخ 27 ژانویه آماده شده بود. پس از پنج سال ساخت مقبره سنگی آغاز شد. این کار در سال 1930 به پایان رسید. با انتخاب تور روسیه از این کشور اسرارآمیز دیدن نمایید.

مقبره لنین یکی از بناهای مدرن معماری روسیه

مطالب مرتبط : مهاجرت به روسیه

مقبره لنین یکی از بناهای مدرن معماری روسیه

مکان دفن لنین یکی از بناهای مدرن معماری روسیه است. بیشتر نقاط دیدنی میدان سرخ در قرن 16-19 ساخته شده اند و تنها یکی از بناهای برجسته در میدان سرخ که در قرن 20 ساخته شده است ، مقبره ولادیمیر الیچ لنین ، رهبر انقلاب اکتبر و بنیانگذار اتحاد جماهیر شوروی است.

بازدیدکنندگان از طریق ورودی اصلی وارد مقبره می شوند ، از راه پله سمت چپ به داخل سالن عزاداری می روند که پیکر رهبر در تابوت آهکی قرار دارد. بازدید کنندگان به آرامی در اطراف آن قدم می زنند و با بالا رفتن از راه پله ، سالن را ترک می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *