کلومنا شهری در منطقه مسکو روسیه است ، یکی از قدیمی ترین و زیباترین شهرها در منطقه مسکو ، یک مرکز بزرگ صنعتی و قطب حمل و نقل ، بندری در رودخانه اوکا است. كلومنا نخستین بار در سال 1177 در كرونیك لورنتی به عنوان پست مرزی اصول اولیه ریازان و مركز تجارت و صنایع دستی یاد شد. اما طبق آخرین کاوش ها ، تاسیس این شهر به سالهای 1140-1160 باز می گردد.

در اواخر سده های 14 و 15 ، کلومنا پس از مسکو ثروتمندترین شهر قلمرو پادشاهی بزرگ مسکو بود. در سال 1781 ، كلومنا به عنوان شهر اصلی استان مسكو درآمد. در سال 1862 ، این شهر از طریق راه آهن به مسکو متصل شد ، این انگیزه ای برای توسعه صنعت در کلومنا بود: 1863 سال تأسیس لوکوموتیو  و ماشین آلات کار کلومنا بود. در دوره اتحاد جماهیر شوروی ، در نتیجه تحولات سوسیالیستی ، کلومنا به یک مرکز بزرگ صنعتی ، علمی و فرهنگی تبدیل شد.

سرنوشت شهر کلومنا  در طول ج ج دوم

سرنوشت شهر کلومنا در طول ج ج دوم

در طول جنگ جهانی دوم ، کلومنا مرکز تشکیل واحدهای توپخانه بود. قطارهای كلمنا كه در لوكوموتیو و ماشین آلات كلومنا ساخته شده بودند ، در زمین های منطقه مسكو جنگیدند. در سال 1961 ، شهر ساخت و ساز ساختمان های مسکونی بزرگ چند طبقه را آغاز کرد. در تاریخ 4 ژوئیه سال 1977 ، كلومنا به دلیل دستاوردهای ارزنده زحمتكشان این شهر در توسعه اقتصادی و فرهنگی و در ارتباط با 800مین سالگرد تأسیس آن ، به آن فرمان انقلاب اكتبر اعطا شد.

در کلومنا 420 بنای تاریخی با اهمیت فدرال و منطقه ای واقع شده است. کلیسای سنت جان باپتیست در اقامتگاه (اوایل قرن شانزدهم) ، کلیسای Assumption (1522) ، کلیسای اپیفانی (1680) ، کلیسای معراج (1799) ، کلیسای فرشته بزرگ میکائیل (1833) و بروسنسکی (پایان سال قرن شانزدهم) و صومعه های اسپاسکی (قرن 14) در مناطق شهری قرار دارند.

سازه های موجود و تاریخ بنای آنها در این شهر

مطالب مرتبط : مهاجرت به روسیه

سازه های موجود و تاریخ بنای آنها در این شهر

لازم به ذکر است سازه های عمرانی مانند سازه آتش نشانی با برج رصد (قرن هجدهم) ، خانه بازرگانان شولیاگین و مشچانینوف ، ردیف های تجارت (نیمه اول قرن 19) در آنجا قرار دارند. صومعه های Starogolutvinsky و Bobrenev وجود دارند که در قرن 14 نه چندان دور از کلومنا مستقر شده اند. می توان از موزه تاریخ ، موزه شکوه نبرد و موزه ادبیات و هنر کلومنا بازدید کرد.

در آنجا بخشی از بنای نادر معماری دفاعی باستانی – كلومنا كرملین – وجود داشته است. امروز کلومنا یکی از بزرگترین مراکز صنعتی و علمی منطقه مسکو است. در سال 2006 کلومنا با آسایش ترین شهر در منطقه مسکو انتخاب شد. با کاهش قیمت تور روسیه پیشنهاد می کنیم سفر به این کشور را در برنامه های خود قرار دهید.

شهر کلومنا

 

بازدید از شهر کلومنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *