گاردن رینگ روسیه ، همچنین به عنوان میدان B معروف است ، یک بزرگراه حمل و نقل مدور در مرکز مسکو است. طول آن 6/15 کیلومتر ، عرض  60-70 متر است. از نظر تاریخی مسکو توسط تعدادی از استحکامات محاصره شده بود که یکی از آنها یک تپه خاکی بود ، یک میدان بسته را نشان می داد. این تپه در سال 1591-1592 به دستور بوریس گودونف ، اندکی پس از حمله ویرانگرانه به مسکو توسط افراد کریمین خان گازی گیرای ساخته شد.

یک دیوار بلوط در بالای تپه با ارتفاع 5 متر و با 34 ورودی و حدود صد برج ساخته شده بود. در زیر تپه ، یک مخزن پر از آب حفر شده است. شهر سفالی توسط صنعتگران ، کشاورزان و بازرگانان سکونت داشت ، در حالی که Zamoskvorechye بیشتر توسط کمانداران سکونت داشت. در زمان جنگ ها (1613-1598) دیوارها و برجهای چوبی سوختند. با کاهش قیمت تور روسیه پیشنهاد می کنیم سفر به این کشور را در برنامه های خود قرار دهید.

گاردن رینگ و زیزش تپه سفالی

گاردن رینگ و زیزش تپه سفالی

تپه خیلی زود ریزش کرد و بالای آن یک حصار ساخته شد. در اواخر قرن شانزدهم ، تپه سفالی اهمیت خود را به عنوان یک استحکام از دست داده و به مرز گمرک شهر تبدیل شد. در مقابل دروازه های شهر بازارهایی ساخته شده بود. در اواخر قرن هجدهم ، قلعه و تپه به تدریج از بین رفت ، در نتیجه مناطق وسیع و معابر شکل گرفت. پس از آتش سوزی در سال 1812 ، شهر به سرعت در حال رشد بود و لازم بود تا مرزهای شهر گسترش یابد. مطابق پیش نویس کمیسیون ساختمان مسکو ، مصوب در سال 1816 ، بقایای تپه خراب می شد ، مخزن پر می شد ، و باید خیابان دایره ای وسیع ایجاد شود ، که با سنگ ها سنگفرش شده است.

آنجا 25 متر مسافت بین دو خط خانه داده شده بود كه قبلاً با سنگ فرش ها و پیاده روها به 60 متر رسید. در بقیه فضا ، صاحبان خانه موظف بودند باغ های جلو خانه را ایجاد کنند. بنابراین گاردن رینگ ایجاد شد. در قرن 20 ، دوباره سرعت ساخت و ساز افزایش یافت ، ساختمان های اداری و مسکونی چند طبقه ای در میدان ساخته شد.

مطالب مرتبط : مهاجرت به روسیه

آسمان خراش های استالین در این منطقه

اندکی بعد ، واگن های برقی خیابانی شروع به کار کردند که در اواسط دهه 30 قرن بیستم با  تراموا جایگزین شدند. سه مورد از هفت آسمان خراش معروف استالین در گاردن رینگ ساخته شده اند. مسکو دائماً در حال گسترش بود و افراد و از این رو اتومبیل های بیشتری را به خود جذب می کرد. در دهه 1960 خیابان ها به آرامی به خیابان هایی با تونل، روگذر و زیرگذر تبدیل شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *