کلیسای جامع مسیح منجی ، کلیسای جامع اصلی کلیسای ارتدکس روسیه است که در نزدیکی کرملین در ساحل سمت چپ رودخانه موسکووا واقع شده است. آن بزرگترین کلیسای جامع کلیسای روسی است که با ظرفیت 10000 نفر طراحی شده است ، که به سبک روسی و بیزانس ساخته شده است و در شروع ساخت از پشتیبانی گسترده ای از ایالت برخوردار بود.

ساختمان یک مجموعه مدرن از کلیسای جامع مسیح منجی شامل کلیسای بالایی ، در واقع کلیسای جامع مسیح نجات دهنده ، و کلیسای پایینی ، کلیسای تجلی ، در یادبود صومعه الکسیس ساخته شده است. کلیسای جامع مسیح منجی در مسکو به عنوان قدردانی از خداوند به خاطر کمک و شفاعت خدا در دوره دشوار تاریخ روسیه – در طول جنگ 1812 ساخته شده است. این بنای تاریخی برای مردم روسیه به خاطر شجاعت و قهرمانی آن ها است. سازنده اولین پروژه معمار الكساندر ویتبرگ بود.

طرح های اولیه کلیسای جامع مسیح منجی

مطالب مرتبط : مهاجرت به روسیه

طرح های اولیه کلیسای جامع مسیح منجی

در 12 اکتبر 1817 ، طرح کلی این کلیسا در تپه های Sparrow  قرار داشت. ساختمان از سه بخش تشکیل شده بود: یزدان شناسی مسیحی ، تجلی و رستاخیز. زمین تپه تحت وزن ساختمان ساخته شده شروع به نشست کرد. امپراتور نیکلاس اول ، پروژه ویتبرگ را ناموفق و غیرقابل اجرا دانست. در سال 1832 ، کنستانتین تون به عنوان معمار منصوب شد. مقرر شد که ساخت و ساز در نزدیکی كرملین ، در محل صومعه الكسیس سابق ، آغاز شود كه قرار بود تخریب شود.

در آن زمان یکی از راهبه های صومعه ویران شده گفت که کلیسای جدید بیش از 50 سال در آنجا نخواهد ماند. 10 سپتامبر 1839 بنای کلیسا طراحی شد. در سال 1860 ، کلیسای جامع برای اولین بار پیش از موسکویت ها آورده شد. با انتخاب تور روسیه از این کشور اسرارآمیز دیدن نمایید.

نابودی تا مرمت کلیسا

نابودی تا مرمت کلیسا

26 مه 1883 کلیسای جامع تقدیس شد. از سال 1918 ، کلیسای جامع کاملاً پشتیبانی دولت را از دست داد و 5 دسامبر 1931 به دستور جوزف استالین ویران شد. پیش بینی های راهبه به حقیقت پیوست – کلیسای جامع 48 سال در آن مکان اقامت گزیده بود. در سال های 1958-1960 در محل گودال ایجاد شده پس از انفجار ، استخر شنا ساخته شد. در اواخر دهه 1980 یک جنبش اجتماعی برای احیای کلیسای جامع مسیح منجی ایجاد شد.

در شب 6 تا 7 ژانویه 2000 ، کلیسا مرمت شد. مراسم تقدیر الهی به افتخار دو هزار سال پس از تولد مسیح در اینجا برگزار شد. 19 اوت 2000 ، پدرسالار مسکو و تمام روسیه الکسی دوم تقدیس کامل کلیسا را به افتخار تولد مسیح انجام دادند.

کلیسای جامع مسیح منجی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *