حلقه بلوار روسیه زنجیره ای ناگسستنی از خیابان ها در منطقه مرکزی مسکو است و شامل 10 بلوار است. اگرچه حلقه نام کامل نیست – در نقشه بهدلیل این که توسط رودخانه مسکو در سمت جنوب محدود شده است شبیه یک نعل اسب است . طول بلوار بیش از 9 کیلومتر است. این شهر در اواخر قرن 18 میلادی رشد کرده بود و دیوار اطراف شهر سفید نقش دفاعی خود را از دست داد. این بلوارها در محل دیوار در سالهای 1770-1770 پس از پیاده سازی بنا شدند. نام بسیاری از میادین بین بلوارها از دیوار یادآوری می کند.

در هشت صدمین سالگرد تأسیس مسکو در بلوار بیش از 4 هزار درخت و 13 هزار بوته در سال 1947 کاشته شد. حلقه بلوار به عنوان یک اثر هنری باغبانی در سال 1978 اعلام شد.

بلوار های تشکیل دهنده حلقه بلوار

بلوار های تشکیل دهنده حلقه بلوار

حلقه بلوار متشکل از بلوار گوگولفسکی ، بلوار نیکیتسکی ، بلوار پتروسکی ، بلوار روژدستنسکی ، بلوار سورتنسکی ، بلوار استراستوی ، بلوار تورسکوی ، بلوار کیستوپرودنی ، بلوار پوکروفسکی و یاوزسکی است.

بلوار گوگولفسکی

این بلوار در سال 1812 تأسیس شد. آن از میدان Prechistinskie Vorota آغاز می شود. در پایان بلوار گوگولفسکی بنای یادبود نویسنده گوگول قرار دارد که توسط فانوس های زیبا و قدیمی با شیرها احاطه شده است. با انتخاب تور روسیه از این کشور اسرارآمیز دیدن نمایید.

بلوار نیکیتسکی

بلوار نیکیتسکی حلقه بلوار بلافاصله پس از آتش سوزی در سال 1812 در مسکو ایجاد شد. آنجا در خانه شماره 7 آپارتمان های گوگول وجود دارد که وی تا زمان مرگش در سال 1852 در آنجا زندگی می کرد. امروزه در این ساختمان یک کتابخانه شهری گوگول و یک موزه در آپارتمان هایش وجود دارد.

بلوار سورتنسکی

بلوار سورتنسکی

بلوار سورتنسکی کوتاهترین بلوار مسکو با طول 214 متر است. در سمت چپ خانه شماره 6/1 قرار دارد که توسط معمار Proskurin ساخته شده است. معمار فرانسوی لو کوربوزی این ساختمان را زیباترین بنای مسکو دانست.

بلوار  تورسکوی

بلوار  تورسکوی در سال 1796 توسط معمار کارین ساخته شد. این طولانی ترین بلوار در حلقه بلوار است.

مطالب مرتبط : مهاجرت به روسیه

بلوار کیستوپرودنی

بلوار کیستوپرودنی

بلوار کیستوپرودنی دومین بلوار طولانی بعد از تورسکوی است. Chistie Prudy معروف (“حوضچه های تمیز”) در اینجا واقع شده است. در سمت راست می توانید یک کوچه Archangel را ببینید که کلیسای Archangel Gavriil در آن قرار دارد که به دستور Menshikov در قرن 18 ساخته شد. حلقه بلوار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *