مزرعه بورودینو مکانی است که پس از نبرد سرنوشت ساز در جنگ 1812 شناخته شد ، جایی که ارتش روسیه به فرماندهی M. Kutuzov و ارتش بزرگ امپراتور فرانسه ناپلئون بناپارت در یک جنگ فانی جمع شدند. ناپلئون نتوانست مقاومت ارتش روسیه را بشکند. از این روز ، 26 اوت سال 1812 ، آنجا یک نمایشگاه موزه اصلی و منحصر به فرد-مزرعه بورودینو وجود دارد.

26 اوت سال 1839 با حضور امپراتور نیکلاس اول ، در مقابل سربازان و 200 شرکت کننده در نبرد ، در ارتفاعات تپه ، یک بنای یادبود به یاد دفاع شجاعانه مدافعان سرزمین مادری ، توسط پروژه آدامینی ساخته شد. قهرمان بورودینو ، ژنرال باگراسیون ، در کنار شرکت کنندگان در جنگ ناپلئون به خاک سپرده شد. در پای تپه ، یک مکان برای سربازان و جانبازان ساخته شده بود که طبق حکم امپراتور باید از این اثر مراقبت می کرد ، مسئولیت ثبت نام بازدید کنندگان را بر عهده داشت ، نقشه نبرد و یافته های ساخته شده در میادین نبرد را به بازدید کنندگان نشان می دهد.

افتتاح مزرعه بورودینو در مسکو

افتتاح مزرعه بورودینو در مسکو

بدین ترتیب این موزه افتتاح شد. برای استقرارخانواده سلطنتی و ملازمان ، خانه مسکونی در روستای بورودینو به یک کاخ چوبی کوچک تبدیل شد که فضای داخلی آن با پرتره هایی از ژنرال ها و جانبازان جنگ ناپلئون تزئین شده بود. در سالهای بعد ، علاقه به بورودینو کاهش نیافت. این مزرعه توسط خانواده سلطنتی ، مقامات ارشد ، رهبران نظامی ، زائران ارتدوکس و فرزندان قهرمانان از سال 1812 مورد بازدید قرار گرفت. با کاهش قیمت تور روسیه پیشنهاد می کنیم سفر به این کشور را در برنامه های خود قرار دهید.

دهه 1930 دوره سخت و تاریکی در تاریخ این مزرعه بود: بناهای تاریخی ، کلیساها و نمادها از بین رفتند. مقبره ها ویران شد. تقریباً از میان تمام بناهای مزرعه بورودینو ، نمادهای دولت روسیه – عقاب ، تاج ، صلیب – برداشته شدند. در اکتبر سال 1941 ، میدان بورودینو دوباره به مکان نبرد تبدیل شد. در نتیجه بمباران ، آثار تاریخی تحت تأثیر قرار گرفتند. آثار باستانی موزه نجات یافت.

موزه و انتقال موزه به آلما

مطالب مرتبط : مهاجرت به روسیه

موزه و انتقال موزه به آلما

در اکتبر سال 1941 ، آنها به مسکو و سپس به آلما-آتا منتقل شدند. در دسامبر سال 1941 ، نمایشگاهی از موزه بورودینو در خانه دفاع برگزار شد. در سال 1944 ، این آثار موزه، مکان های گذشته خود را در ساختمان نوسازی شده در قلب مزرعه بورودینو به دست آورد. در آستانه صد و پنجاهمین سالگرد نبرد بورودینو در سال 1961 ، مزرعه بورودینو موزه روباز اعلام شد. در سالهای 60 تا 70 قرن بیستم ، بیشتر بناها مرمت شدند.

امروزه ، در حدود 300 اثر یادبود در قلمرو موزه قرار دارد. این موزه مجموعه ای از بیش از 40 هزار اثر دارد. از میان موارد موزه می توان به وسایل شخصی امپراتور الکساندر اول ، مزرعه مارشال م. کووتوزوف ، ژنرال های روسی و خارجی ، غنائم چمدان ناپلئون ، اسناد و جواهرات رهبران نظامی شوروی و مدافعان عادی مسکو در سال 1941-1942 اشاره کرد.

مزرعه بورودینو

 

موزه و انتقال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *