اولین شهرک در ویرانه های پرگامون ، به معنی قلعه ، آکروپولیس است. آن با تمام جلال و عظمتش از بازدیدکنندگان شهر استقبال می کند. امروز می توانید با یک تلکابین به آکروپولیس بروید و منظره ای شگفت انگیز از پرگامون در طول مسیر مشاهده کنید. آکروپولیس در ارتفاع 300 متری است. کاخ های پادشاهان پرگامون ، تئاتر ، اماکن مقدس ، معابد ، آگورا ، ژیمناسیون ، هیرون و سایر بقایای دوره رومی را می توان در این قله باشکوه یافت. با رزرو تور ازمیر به این شهر دیدنی سفر کنید.

ویرانه های پرگامون آکروپل

آغاز حفاری ها در ویرانه های پرگامون آکروپل

در طول حفاری پرگامون ، که در سال 1877 آغاز شد ، محراب زئوس ، مهمترین کشف در این حفاری، کشف شد. با این حال ، این اثر در موزه پرگامون برلین ، هزاران کیلومتر دورتر از خانه خود، در معرض نمایش است. این محراب که در دوره هلنیستی ساخته شده و یکی از بهترین نمونه های معماری و مجسمه های محراب است که به آتنا اهدا شده است ، در زمان اومنس دوم .ساخته شده است و به خاطر یادبود پیروزی آنها در برابر گالاتین ها .ساخته شده است.

ویرانه های با شکوه در ویرانه های پرگامون آکروپل

ویرانه های با شکوه در پرگامون

یکی دیگر از بناهای باشکوه در ویرانه ها ، معبد Traian با ارتفاع گیج کننده آن است. سه طرف معبد توسط نگارخانه ها احاطه شده است. شیبدارترین تئاتر جهان (حدود 70 درجه) نیز در آکروپولیس است. دارای ظرفیت 15 هزار نفر و 80 ردیف است که فاصله ارتفاع بین بالاترین ردیف و ارکستر 36 متر است. با رزرو تور ترکیه به این کشور جذاب و ناشناخته سفر کنید.

بالای تراس تئاتر، مقبره مقدس آتنا قرار دارد ، که قدیمی ترین معبد پرگامون است ، اگرچه تنها ستون های آن باقی مانده است.

کتابخانه ی ویرانه های پرگامون آکروپل

کتابخانه ی ویرانه های پرگامون آکروپل

کتابخانه ای که در دوره هلنیستی ساخته شده و دومین کتابخانه بزرگ از زمان خود با حدود 200 هزار اثر مکتوب است ، هنگام آنکه این شهر توسط روم فتح شد ، توسط آنتونیوس به ملکه مصر کلیوپاترا اهدا شد. پرگامون ، با  کاغذی از پوست که اختراع خودش بود ، یک گنجینه بزرگ فرهنگی با این کتاب ها ایجاد کرد و هم اندازه اسکندریه و افسوس(Alexandria and Ephesus) بودند.

کاخ های آکروپولیس که در مقایسه با معابد ساده تر هستند ، انبارها ، آبراه های تفصیلی و آگورای فوقانی (بازارچه) همه بسیار چشمگیر هستند.

چندی پیش با پروژه “تاریخ با D3 زنده می ماند” توسط شهرداری پرگامون کدهای QR به تابلوهای سازه های باستانی اضافه شد. به این ترتیب بازدید کنندگان می توانند از دو هزار سال پیش با یک برنامه رایگان ، مدلهای سه بعدی از حیاط سرخ ، معبد زئوس ، معبد آتنا ، زئوس – آسکلپیون را مشاهده کنند.

مطالب مرتبط : مهاجرت به ترکیه

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *